Kadzidła z darów podkarpackich łąk

Międzypokoleniowe Porozumienie Aktualności

Za nami kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań projektu ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Aktywni + dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Tym razem tematem przewodnim były Rodzime kadziła – czyli smużenie, okadzanie i przyżeaganie, a uczestnicy pod okiem instruktorów Niżańskiego Uniwerystetu Ludowego wspólnie tworzyli świece zapachowe i kadzidła z darów łąk. Tak jak zakłada projekt udział w warsztatach brały osoby w różnym wieku, tak by móc wymianiać się dorobkiem kulturowym pokoleń.
Uczestnikami projektu były głównie Panie reprezentujące lokalne Koła Gopodyń Wiejskich. Warsztaty odbywają się w grupach 25 – osobowych na terenie województwa podkarpackiego.

  • Cieszy nas tak duże zainteresowanie projektem i tak wysoka frekwencja na warsztatach. Nieustannie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski do rejestrowania się w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Członkostwo jest bezpłatne, a korzyści jest naprawdę wiele.” – mówi Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Obecna na warsztatach pełnomocnik województwa podkarpackiego Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich Nikoletta Opiela podkreśla, że uczestnicy byli pod ogromnym warsztatem tego w jaki sposób warsztaty zostały przygotowane i przeprowadzone. Zwracali uwagę na bogactwo materiałów i atmosferę jaka panowała podczas spotkania, deklarując, że takie międzypokoleniowe warsztaty są na wagę złota.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 16 sierpnia. Tym razem wspólnie będziemy przygotowywać herbaty z rodzimych łąk i lasów. Szczegóły pod linkiem: https://kolagospodynwiejskich.org/porozumienie/

Projekt ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Aktywni+. Partnerem projektu jest Poczta Polska oferująca usługę Q- doręczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *