Okolicznościowa kartka z okazji I Ogólnopolskiej Pielgrzymki KGW od Poczty Polskiej

Aktualności

W związku z nadchodzącym wydarzeniem jakim jest I Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Gospodyń Wiejskich do Gospodyni Narodu organizowana przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich Poczta Polska wydaje okolicznościową kartkę pocztową.

Projekt kartki przedstawia wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, jako Gospodyni Narodu do której z pielgrzymką dnia 26 sierpnia wybiorą się Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Pielgrzymka ma wyjątkowy charakter, bowiem zostaną podczas niej poświęcone pierwsze w Polsce sztandary i chorągwie struktur wojewódzkich Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich wraz z głównym sztandarem Polskiego Związku KGW na którym widnieć będzie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

Podczas pielgrzymki odbędzie się uroczysta msza święta biskupów polskich o godzinie 11.00 na jasnogórskich Błoniach, podczas której poświęcone zostaną sztandary wojewódzkich struktur Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. W ślad za tym KGW z całej Polski przygotowują dary dla Gospodyni Narodu, tj. dla Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, które złożone zostaną podczas uroczystości.

Wydarzenie odbędzie się w oprawie muzycznej zespołów ludowych tworzonych przez koła gospodyń wiejskich. Ponadto koła, które przyjadą na Jasną Górę z całej Polski przywiozą ze sobą regionalne specjały, które będą dostępne na ich stoiskach. Te przygotowywane będą już od godziny 10.00. Całe wydarzenie zaplanowane jest do godziny 15.00.

Kartka będzie przygotowana do sprzedaży na dzień pielgrzymki, tj. 26 sierpnia 2023r., ale już dziś Koła i filateliści mogą zamawiać jej nakład.

Więcej informacji pod adresem promocja@kolagospodynwiejskich.org

1 thought on “Okolicznościowa kartka z okazji I Ogólnopolskiej Pielgrzymki KGW od Poczty Polskiej

  1. Jesteśmy młodym kołem KGW i pragniemy być przed obliczem Najświetszej Pamięci.
    KGW Lesica , gmina Piekoszów . Powiat kielecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *