Wspólnie przyrządzaliśmy fuczki podkarpackie

Aktualności

Za nami kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań projektu ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Aktywni + dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Tym razem tematem przewodnim były Fuczki podkarpackie, a uczestnicy pod okiem instruktorów Niżańskiego Uniwersytetu Ludowego wspólnie je przygotowywali w ślad za tradycyjnym, regionalnym przepisem. Tak jak zakłada projekt udział w warsztatach brały osoby w różnym wieku, tak by móc wymieniać się dorobkiem kulturowym pokoleń.
Uczestnikami projektu były głównie Panie reprezentujące lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Warsztaty odbywają się w grupach 25 – osobowych na terenie województwa podkarpackiego. Wyjątkowo jednym z gości na warsztatach, który wraz z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich przygotowywał to regionalne danie był Piotr Rycerski – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych.

  • Docelowo chcemy by takie warsztaty odbywały się we wszystkich województwach kraju. Nieustannie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski do rejestrowania się w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Członkostwo jest bezpłatne, a korzyści jest naprawdę wiele.” – mówi Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 9 września o czym na bieżąco będziemy informować na naszym portalu www.kolagospodynwiejskich.org

Projekt ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Aktywni+. Partnerem projektu jest Poczta Polska oferująca usługę Q- doręczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *