Dawały energię do oszczędzania

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

W ramach projektu  „Energia do oszczędzania” KGW Klimontowianki uczyły seniorów  jak oszczędzać energię elektryczną, aby obniżyć opłaty za rachunki.

KGW Klimontowianki mogły zrealizować swój pomysł, ponieważ zajęły II miejsce w woj. świętokrzyskim w konkursie plebiscytowym „Święta z dobrą energią”. Były jedynym KGW w gronie laureatów. Na ich autorski projekt „Energia do oszczędzania” oddano aż 1455 głosów. Za wygrane dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł Klimontowianki zorganizowały sześć atrakcyjnych spotkań z seniorami, na których uczyły sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej. –  Trzy z nich odbyły się podczas dużych wydarzeń plenerowych: Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków w Tokarni, Pikniku Rodzinnego w Klimontowie oraz Dożynek– Jarmarku na św. Jacka w Klimontowie. Zapraszaliśmy na swoje stoisko seniorów, przekazywałyśmy informacje o sposobach oszczędzania energii oraz organizowałyśmy quiz wiedzy o energooszczędności, w którym można było wygrać : żarówki LED, ogrodowe lampki solarne i książki kucharskie. Każdy gość mógł także posmakować wybornych kulinariów przygotowanych przez Panie z koła – mówi Monika Cichoń z KGW Klimontowianki.

Beneficjentami trzech spotkań byli seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Klimontowie.- Za pomocą specjalnego miernika mogli przekonać się ile energii elektrycznej zużywają urządzenia, z których korzystają na co dzień. Przygotowałyśmy także pokaz nowoczesnych, energooszczędnych urządzeń.  Każde spotkanie kończyło się wspólną biesiadą i degustacją potraw przygotowanych przy pomocy energooszczędnego sprzętu AGD oraz obdarowaniem energooszczędnymi upominkami.Projekt okazał się sukcesem. Jego realizacja uzmysłowiła nam, że starsze i młodsze pokolenie mogą wiele dla siebie zrobić i świetnie się przy tym bawić– mówi Monika Cichoń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *