Polski Związek KGW zaprasza Seniorów na Turnieje z Olimpijczykami – na początek Chełm!

Aktualności

Czegoś takiego jeszcze nie było! Po raz pierwszy seniorzy powalczą o medale w turniejach – i to w towarzystwie polskich olimpijczyków!

Wszystko za sprawą realizowanego przez Fundację Aktywni dla Polski projektu pod nazwą Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami. Turnieje odbędą się w trzech lokalizacjach i terminach:

16 września o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Chełmie,

23 września o godzinie 14.00 na placu przy altanie w Woli Wiśniowskiej, a 2 października o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Turnieje zostaną zorganizowane według jednej specjalnie stworzonej instrukcji unifikującej ich przebieg, rywalizację oraz realizację. Seniorzy zmierzą się między innymi w takich konkurencjach jak: rzut piłeczką do celu, celnościowy strzał na bramkę, ćwiczenia równowagi, slalom z kijem hokejowym i piłeczką, boccie, ćwiczenia z gumami fitness, zbijanie kręgli piłką czy nordic walking. Konkurencje uzupełnią warsztaty fitness oraz zajęcia zumby. Ponadto w ramach wydarzenia Fundacja planuje utworzenie strefy „Chill&Fun”, w której uczestnicy będą mieli swoje miejsce relaksu. W trakcie wydarzenia fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego przeprowadzą wśród Seniorów wstępną diagnostykę wad postawy. Pozwala ona stwierdzić jak wygląda sprawność organizmu, zakres ruchu we wszystkich stawach ciała oraz siłę mięśni w stosunku do masy ciała. Ten test pokazuje również, czy ciało działa symetrycznie: czy lewa i prawa strona funkcjonują w ten sam sposób. Ocenia czy stawy pracują w pełnym zakresie ruchu oraz czy wzorzec ruchowy jest poprawny.

Każde ze spotkań wiązać się będzie ze spotkaniem z Olimpijką Sandrą Drabik, która uświetni swoją obecnością każde ze spotkań. 

Dla wszystkich uczestników przygotowany jest poczęstunek,  także pamiątkowe medale i dyplomy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w dniu wydarzenia do Biura Zawodów w godzinie rozpoczęcia wydarzenia.

Turnieje realizowane są w ramach projektu ,,Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami” Fundacji Aktywni dla Polski w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Aktywni +.

Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, a także Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Partnerami wydarzeń są Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich i Elektrownia Enea Połaniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *