Kultowe kaszofetki

Międzypokoleniowe Porozumienie Aktualności

Za nami kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań projektu ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Aktywni + dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Podczas spotkania uczestnicy wspólnie przygotowywali jedno z tradycyjnych dań regionalnej kuchni podkarpackiej, a mianowicie kaszofetki. Kaszofetki to nic innego jak pierogi z kaszy, podgrzybków i twardego sera. Tak jak zakłada projekt udział w warsztatach brały osoby w różnym wieku, tak by móc wymieniać się dorobkiem kulturowym pokoleń.
Uczestnikami projektu były głównie Panie reprezentujące lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Tym razem spotykaliśmy się w Niechoborzu.

  • ,,Cieszy nas tak duże zainteresowanie projektem i tak wysoka frekwencja na warsztatach. Nieustannie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski do rejestrowania się w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Członkostwo jest bezpłatne, a korzyści jest naprawdę wiele.” – mówi Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.-
  • “Panie i Panowie byli w różnym wieku więc warsztaty były okazją by wymienić się doświadczeniami. Wszyscy podkreślali, że jest potrzeba organizacji większej ilości takich spotkań z naciskiem na integrację i wymianę doświadczeń między pokoleniami. Atmosfera była naprawdę wesoła. Wszyscy z góry zadeklarowali chęć udziału w kolejnych warsztatach.” – mówi Nikoletta Opiela – pełnomocnik województwa podkarpackiego Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich ”

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 12 września, a szczegóły są dostępne na naszym portalu www.kolagospodynwiejskich.org.

Projekt ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Aktywni+. Partnerem projektu jest Poczta Polska oferująca usługę Q- doręczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *