Z ziołami Ci do twarzy – naturalna pielęgnacja

Aktualności Międzypokoleniowe Porozumienie

Za nami kolejne warsztaty w ramach cyklu spotkań projektu ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Aktywni + dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Tym razem tematem przewodnim były naturalne kosmetyki w myśl nazwy warsztatu ,,Z ziołami Ci do twarzy – naturalna pielęgnacja w rytmie natury. Uczestnicy pod okiem instruktorów Niżańskiego Uniwersytetu Ludowego wspólnie wykonywali podstawowe kosmetyki do pielęgnacji z wykorzystaniem lokalnych ziół . Tak jak zakłada projekt udział w warsztatach brały osoby w różnym wieku, tak by móc wymieniać się dorobkiem kulturowym pokoleń.
Uczestnikami projektu były głównie Panie reprezentujące lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Tym razem spotykaliśmy się w Zarzeczu w gminie Boguchwała.

-Docelowo chcemy by takie warsztaty odbywały się we wszystkich województwach kraju. Nieustannie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski do rejestrowania się w Polskim Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Członkostwo jest bezpłatne, a korzyści jest naprawdę wiele.” – mówi Katarzyna Korus – Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Kolejne warsztaty zaplanowane są na 12 września, a szczegóły są dostępne na naszym portalu www.kolagospodynwiejskich.org.

Projekt ,,Międzypokoleniowe porozumienie” realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach konkursu Aktywni+.

Partnerem projektu jest Poczta Polska oferująca usługę Q- doręczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *