KGW dbają o planetę

Aktualności

Ekologiczne mydełko do wywabianie  plam, orzeźwiająca sól do kąpieli, płyn do mycia zatłuszczonych powierzchni a nawet tabletki do zmywarki: wszystko to można było zrobić na eko-warsztatach  zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Babiniec- Czarna i Przyjaciele Czarnej. Zainteresowanie nimi przerosło najśmielsze oczekiwania.

– Eko-warsztaty trwały trzy godziny. Ich uczestnicy dowiedzieli się jak z prostych produktów dostępnych w każdej kuchni, stworzyć produkty ekologiczne, z których korzystamy każdego dnia  – mówi Dorota Korżyk, koordynator projektu. W warsztatach wzięli udział mieszkańcy Czarnej Dolnej.

Prowadząca, Agnieszka Zwolińska pokazała między innymi jak z sody, kwasu cytrynowego i boraksu wykonać tabletki do zmywarek. Z białego octu, mydła, wody i olejku eterycznego uczestnicy stworzyli ekologiczny płyn do czyszczenia zatłuszczonych powierzchni. Zachwyciła skuteczność własnoręcznie wykonanego mydełka odplamiającego oraz niezwykle aromatyczna i relaksująca sól do kąpieli.

– Warsztaty zrealizowaliśmy z funduszy jakie pozyskaliśmy w ramach inicjatywy „Zerowaste dla Czarnej” w ramach programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne na lata 2021-2030. W ramach tego zadania odbędą się także warsztaty z szycia toreb bumerangów, uruchomimy też zniczodzielnie – zapowiada Dorota Korżyk.

 

Zachęcamy koła gospodyń wiejskich, aby dzieliły się z nami informacjami o inicjatywach, wydarzeniach i projektach, które realizują w swoich miejscowościach. Piszcie na : redakcja@kolagospodynwiejskich.org .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *