Gadżet rękodzieło

Aktualności Dotacje i konkursy

Upływa termin zgłaszania prac do trzeciej edycji konkursu dedykowanego KGW „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Zdjęcia prac można przesyłać tylko do 29 września.

Konkurs po raz trzeci ogłosiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i jest skierowany dla KGW zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR. Poprzednie dwie edycje cieszyły się ogromną popularnością,  każdorazowo brało nich udział po ok. 300 KGW z całej Polski.

Najlepsze trzy projekty uhonorowane zostaną nagrodami rzeczowymi o wartości 2 tys. za zajęcie pierwszego miejsca, 1,5 tys. złotych za zajęcie drugiego miejsca oraz 1 tys. zł za zajęcie trzeciego miejsca.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników.

Koło może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę przesyłając wraz z dokumentacją, która znajduje się na stronie www.gov.pl/web/arimr ,  jej zdjęcia poglądowe (maksymalnie 5 zdjęć). Tutaj znajdziecie także regulamin konkursu, koniecznie go przeczytajcie.

Technika wykonania  pracy jest  dowolna, jednakże organizator oczekuje  własnoręcznie przygotowanego wytworu rękodzielniczego nawiązującego do lokalnych tradycji. Podkreśla także, że zgłoszone do konkursu prace powinny być wykonane w jak największym stopniu z surowców naturalnych (wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp.).

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 13 października 2023 r. na stronie internetowej: www.gov.pl/web/arimr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *