Warsztaty rękodzielnicze dla KGW

Warsztaty Aktualności KUJAWSKO-POMORSKIE

Koronka frywolitka, zdobnictwo pałuckie, haft krajeński – tajniki regionalnego rękodzieła będą mogły poznać panie z kół gospodyń wiejskich z województwa kujawsko-pomorskiego na warsztatach zorganizowanych przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Cykl wydarzeń pt.  „Warsztaty Rękodzielnicze dla KGW”, według organizatorów ma na celu przekazanie kołom gospodyń wiejskich umiejętności wytwarzania ludowego rękodzieła, zwiększenie jakości realizowanych prac, ich autentyczności twórczej oraz zgodności etnograficznej. Dzięki udziałowi w warsztatach koła będą mogły same  tworzyć własne rękodzieło i tym samym wzbogacać swoją ofertę handlową. Organizatorzy podkreślają, że zależy im na integracji środowiska, dlatego warsztaty będą się odbywały w lokalnych domach kultury, świetlicach wiejskich oraz siedzibach KGW z województwa kujawsko-pomorskiego. 

Aby  wziąć udział w szkoleniu należy się zapisać, zgłoszenie wysyłamy na adres: lysomice@nikidw.edu.pl. Maksymalna liczba przedstawicieli z jednego KGW to dwie osoby, ilość miejsc ograniczona. Uczestnicy nie ponoszą kosztów udziału w warsztatach.

Harmonogram warsztatów:

W Sokołowie 23 września – koronka frywolitka
W Kolnie 30 września – wiklina
W Pińczacie 7 października – haft kujawski
W Królikowie 21 października – zdobnictwo pałuckie
W Sośnie 28 października – haft krajeński
W Kęsowie 4 listopada – kwiaty z bibuły
W Śliwicach 18 listopada – formy piernikarskie

Więcej informacji pod adresem:grazyna.olszaniec@nikidw.edu.pl,
lub telefonicznie – 511 543 327

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Anny Gembickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *