Kogo odwiedzi Pierwsza Dama

Aktualności

W najbliższy weekend, podczas  Dożynek Prezydenckich, dowiemy się, które KGW zajęło pierwsze miejsce w III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP 2023.

Laureatami III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP 2023 są: 

Koło Gospodyń Wiejskich „Na Obcasach” w Studzieńcu (województwo lubuskie),

Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolu ( województwo pomorskie),

Koło Gospodyń Wiejskich „Borowianki”w Zdowie (województwo śląskie).

Które z wymienionych KGW zdobędzie pierwszą nagrodę, okaże się w sobotę. Pula wygląda następująco:

1. miejsce – 10.000 zł brutto; 
2. miejsce – 6.000 zł brutto; 
3. miejsce – 4.000 zł brutto. 

Laureaci otrzymają także okolicznościową statuetkę oraz list gratulacyjny. Pierwsza Dama złoży wizytę w siedzibie zwycięskiego KGW. Każdy członek koła uczestniczący w konkursie zostanie obdarowany koralami (kobiety) lub szpilami (mężczyźni). 

Nagrody zostaną wręczone podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich, które odbędą się w najbliższy weekend(23–24 września) w Warszawie.Już w sobotę otrzymają  je koła, które zajęły 2 i 3 miejsce w Konkursie. KGW, które zajmie pierwsze miejsce zostanie uhonorowane  w niedzielę, w trakcie głównych uroczystości, w obecności Prezydenta RP.

Przypomnijmy, że tematem przewodnim III edycji Konkursu były: „Polskie zwyczaje żniwne i  dożynkowe”. Podczas finału KGW zaprezentowały cztery  potrawy z wykorzystaniem ziemniaków, w tym: dwa specjały kuchni regionalnej, jedną autorską  oraz jedną przystawkę. Drugim zadaniem była prezentacja obrzędu żniwnego lub dożynkowego charakterystycznego dla regionu reprezentowanego przez koło. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *