Skarby ze spiżarni KGW

Aktualności Dotacje i konkursy

„Śliwka z meszkiem od Babci Lodzi”, a może „Galaretka z derenia” – już 1 października dowiemy się kto wygrał konkurs kulinarny „Skarby wielkopolskiej spiżarni” dedykowany kołom gospodyń wiejskich, który ogłosił Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR.

Znamy już wyniki etapu powiatowego konkursu. KGW, które zajęły I miejsca zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który rozstrzygnie się 1 października 2023 r. w Marszewie koło Pleszewa podczas  III Pikniku Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych,

Przypomnijmy, że zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu charakterystycznego dla regionu przetworu z polskich owoców lub warzyw (z opisem receptury). W konkursie wystartowało, aż 246 KGW z woj. wielkopolskiego, które zaprezentowały całą gamę pysznych weków, od octów poprzez keczupy, powidła i drzemy do różnego rodzaju kiszonek i gotowych  potraw.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Tutaj poznacie wyniki etapu powiatowego konkursu „Skarby wielkopolskiej spiżarni”:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *