Za nami kolejny Turniej dla Seniorów z Polskimi Olimpijczykami – tym razem powiat staszowski

Aktualności ŚWIĘTOKRZYSKIE

W sobotę 23 września w Szkole Podstawowej w Woli Wiśniowskiej odbył się kolejny z Turniejów dla Seniorów realizowany przez Fundację Aktywni dla Polski w ramach projektu ,,Sportowe Turnieje dla Seniorów z Polskimi Olimpijczykami”.

Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich jest partnerem projektu, stąd podczas wydarzenia obecność reprezentacji KGW – zarówno wśród uczestników, jak i wystawców. Seniorzy pod okiem trenerów, instruktorów, a także obecnej na wydarzeniu Sandry Drabik walczyli o medale w takich konkurencjach jak np.: marsz z nordic walking, boccie czy hokej na parkiecie. Konkurencje poprzedziła wspólna rozgrzewka pod okiem instruktora zumby i fitness. W międzyczasie uczestnicy mogli zrelaksować się w strefie chill, a także skorzystać z możliwości badania personalnego TEST FULLETRON prowadzonego przez fizjoterapeutę.

W sobotnim turnieju udział wzięło blisko 60 uczestników. Na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, a także medale i dyplomy. Obecna na wydarzeniu Sandra Drabik – polska pięściarka, olimpijka z Tokio, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich, podzieliła się z seniorami swoją historią, promując jednocześnie zdrowy i aktywny styl życia – zachęcając do niego w każdym wieku. Jednocześnie podczas wydarzenia odbył się Pierwszy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich.

“Jestem pod wrażeniem pań z Kół Gospodyń Wiejskich, kobiet wyjątkowych i gospodarnych, które promują piękno tradycji ludowych. Pomimo wielu obowiązków są aktywne i uprawiają sport.” – mówi obecna na wydarzeniu wiceminister sportu Anna Krupka.

Kolejny turniej zaplanowany jest na 2 października w Ostrowie Wielkopolskim.

Projekt pn. Sportowe Turnieje dla Seniorów z Polskimi Olimpjczykami realizowany jest przez Fundację Aktywni dla Polski w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w programie Aktywni +.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *