Na samotność KGW

Aktualności

Każdego miesiąca ponad 20 tys. seniorów spotykało się przy wspólnym stole dzięki kołom gospodyń wiejskich, które wzięły udział w I edycji akcji Fundacji Biedronka „Danie Wspólnych Chwil” . Fundacja ogłosiła statystyki I edycji programu.  Liczby są imponujące.

W ciągu zaledwie czterech miesięcy koła zorganizowały aż 2300 spotkań dla osób starszych. Każdego miesiąca ponad 20 tys. seniorów z 750 miejscowości w Polsce spotykało się, aby wspólnie spędzić czas, porozmawiać i skosztować wyjątkowych dań przygotowanych przez  KGW.  Tych dań było ponad 70 000! Do udziału w programie najwięcej kół zgłosiło się w woj. mazowieckim (89) i wielkopolskim (77). Listę wszystkich uczestników można zobaczyć na interaktywnej mapce, która znajduje się na stronie: https://daniewspolnychchwil.pl/

Przypomnijmy, że „Danie Wspólnych Chwil” to Program realizujący ideę posiłków wspólnotowych dla osób starszych zagrożonych samotnością. Zadaniem KGW było zorganizowanie cyklicznych spotkań dla seniorów przy wspólnym stole. Fundacja Biedronki sfinansowała zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłków. Koła mogły liczyć także na wsparcie merytoryczne dotyczące żywienia osób starszych.

KGW zainteresowane udziałem w kolejnej edycji mogą zapisywać się na listę mailingową: https://forms.office.com/e/zLwc48bww9 .

W IV kwartale 2023 r. Fundacja planuje dużą rekrutację na 2024 rok.

Więcej o programie: https://www.fundacjabiedronki.pl/Danie-Wspolnych-Chwil.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *