Konkurs „Smakujemy lokalnie”

Aktualności Dotacje i konkursy

Ruszyła druga edycja programu grantowego Carrefour Polska dla kół gospodyń wiejskich – „Smakujemy lokalnie”.  Na realizację  działań promujących polską żywność organizator przyzna dziesięć grantów po 10 000 zł. 

Program „Smakujemy lokalnie” jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z całej Polski, a także lokalnych producentów żywności. Mogą się o niego ubiegać koła lub związki kół gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 23 października 2023 r.

Wniosek o grant powinien  zawierać przepis na potrawę promującą kuchnię regionu z wykorzystaniem wybranego produktu marki własnej Carrefour Polska wraz ze zdjęciami oraz historią dania.Wniosek należy wysyłać online: https://smakujemylokalnie.pl/ .  Tutaj także regulamin konkursu.

Komisja konkursowa, której przewodniczy ekspert kulinarny i znawca kuchni regionalnej Łukasz Konik,  wybierze 10 zwycięskich KGW, które otrzymają granty w wysokości 10 tysięcy złotych każde.

W ramach programu „Smakujemy lokalnie” Koła Gospodyń Wiejskich mogą także bezpłatnie promować i sprzedawać swoje wyroby w sklepach sieci Carrefour.

Patronem konkursu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi : – Od momentu powstania Instytut wspiera działalność Kół Gospodyń Wiejskich, a także producentów regionalnych organizując różnego rodzaju wydarzenia integrujące lokalną społeczność wokół kultury i dziedzictwa wsi. Bardzo ważną jego częścią jest dziedzictwo kulinarne i dlatego konkursy, takie jak ten, są doskonałą okazją do zachęcenia KGW do odkrywania na nowo zapomnianych już dań, które „od zawsze” były przygotowywane przez gospodynie w regionach, z których pochodzą. Potrawy te mają nie tylko swoją historię, ale są wytwarzane z surowców pochodzących od regionalnych producentów z upraw lokalnych, najlepiej ekologicznych, starych ras zwierząt hodowlanych i odmian roślin-  mówi Elżbieta Ossińska- Kassa, Pełnomocnik Dyrektora w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *