Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich zaprasza na warsztaty teatralne z Samborem Czarnotą

Aktualności Warsztaty

Była już oferta kulinarna, rękodzielnicza, sportowa, a teraz czas na ofertę warsztatów aktorskich dla członków Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Wiele KGW w Polsce we własnym zakresie przygotowuje własne programy artystyczne – od występów wokalnych, po scenki rodzajowe, kabarety, czy sztuki teatralne.
Chcąc wspierać ten obszar działalności kół, Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w partnerstwie z agencją artystyczną Idea ART przygotował warsztaty z Samborem Czarnotą podczas których popularny aktor zdradzi klika tajników z zaplecza scenicznego uczestnikom.

Sambor Czarnota urodził się w 1977 roku w Częstochowie. W 2000 roku został absolwentem prestiżowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 22 października 2001 roku aktor po raz pierwszy wystąpił na deskach teatralnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Sambor Czarnota znany jest widzom zwłaszcza z produkcji: ”Biała Sukienka”, która okazała się jego profesjonalnym debiutem na szklanym ekranie. Na uwagę zasługuje również rola ”Józka” w filmie ”Karol – człowiek, który został papieżem”. Aktor otrzymał angaż w wielu produkcjach serialowych: ”Czas honoru”, ”Ojciec Mateusz” czy ”Rezydencja”, jednak to role na deskach teatralnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi przyniosły mu więcej uznania i nagród. Sambor Czarnota otrzymał dwukrotnie Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w 2004 i w 2009 roku oraz w 2004 roku został uhonorowany Nagrodą Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP na X Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Kultury na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Aktualnie Sambor Czarnota występuje w sztukach produkcji agencji artystycznej Idea ART z którą Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich chce rozszerzać współpracę by móc oferować dla swoich KGW jeszcze inne, ciekawe aktywności.

-,, Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem oferty dla KGW, które należą do struktur Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Cały czas trwają warsztaty rękodzieła czy kulinarne w różnych regionach Polski. W ostatnim czasie realizowaliśmy projekt mający na celu promocję aktywności fizycznej wśród seniorów, a teraz propozycja warsztatów teatralno – aktorskich. Cały czas pytamy naszych członków jakich aktywności oczekują, jakie obszary ich działalności są wg nich warte rozwoju – stąd też aspekt sceniczny z udziałem tak rozpoznawalnego aktora jakim jest Sambor Czarnota. Chcemy wychodzić na przeciw oczekiwaniom KGW w Polsce i dawać im realne wsparcie w działaniach. Stąd też cały czas zapraszamy wszystkie Koła z całej Polski do dołączenia do nas. W myśl zasady ,, większy może więcej” chcemy cały czas pozyskiwać naprawdę duże granty, by móc oferować naszym członkom naprawdę wartościowe wsparcie. Przynależność do Związku jest bezpłatna, a jak już pokazaliśmy w ostatnich miesiącach naprawdę można wiele na niej skorzystać.” – mówi Katarzyna Korus, prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Warsztaty z Samborem Czarnotą są bezpłatne dla członków Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w nich decyduje kolejność zgłoszeń. Zaplanowane są na 7 października 2023 r. na godzinę 9.30 w sali widowiskowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie, a potrwają do godziny 12.00.

Z jednego KGW może wziąć udział maksymalnie 5 osób, a zgłoszenia należy wysyłać na adres promocja@kolagospodynwiejskich.org. Na zgłoszenia czekamy do dnia 5 października (chyba, że limit miejsc wypełni się wcześniej).

Warsztaty realizowane są w ramach dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *