Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami – na koniec Ostrów Wielkopolski

Aktualności WIELKOPOLSKIE

Lead –  Już w najbliższy poniedziałek 2 października ostatni z Turniejów Sportowych dla Seniorów z Polskimi Olimpijczykami. Tym razem Wielkopolska i Ostrów Wielkopolski!

Wszystko za sprawą realizowanego przez Fundację Aktywni dla Polski projektu pod nazwą Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami.

Za nami już dwa  z turniejów: 16 września seniorzy rywalizowali  w Szkole Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Chełmie, a  23 września w Woli Wiśniowskiej.

Teraz przyszedł czas na finał! 2 października o godzinie 10.00 seniorzy z Wielkopolski spotkają się w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim.

Turnieje organizowane są według jednej, specjalnie stworzonej instrukcji unifikującej ich przebieg, rywalizację oraz realizację. Seniorzy zmierzą się między innymi w takich konkurencjach jak: rzut piłeczką do celu, celnościowy strzał na bramkę, ćwiczenia równowagi, slalom z kijem hokejowym i piłeczką, boccie, ćwiczenia z gumami fitness, zbijanie kręgli piłką czy nordic walking. Konkurencje uzupełnią warsztaty fitness oraz zajęcia zumby. Ponadto w ramach wydarzenia Fundacja planuje utworzenie strefy „Chill&Fun”, w której uczestnicy będą mieli swoje miejsce relaksu. W trakcie wydarzenia fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego przeprowadzą wśród Seniorów wstępną diagnostykę wad postawy. Pozwala ona stwierdzić jak wygląda sprawność organizmu, zakres ruchu we wszystkich stawach ciała oraz siłę mięśni w stosunku do masy ciała. Ten test pokazuje również, czy ciało działa symetrycznie: czy lewa i prawa strona funkcjonują w ten sam sposób. Ocenia czy stawy pracują w pełnym zakresie ruchu oraz czy wzorzec ruchowy jest poprawny, co cieszy się dużą popularnością wśród uczestników.

Tak jak w poprzednich spotkaniach – tak też tym razem na spotkaniu pojawi się Olimpijka Sandra Drabik, która uświetni swoją obecnością każde ze spotkań. Nie tylko porozmawia z Seniorami o tym dlaczego warto się ruszać, ale i podzieli się z nimi swoimi doświadczeniami z igrzysk.

Dla wszystkich uczestników zapewniony jest poczęstunek, który przygotowują lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, a także pamiątkowe medale i dyplomy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w dniu wydarzenia do Biura Zawodów w godzinie rozpoczęcia wydarzenia.

Turnieje realizowane są w ramach projektu ,,Sportowe Turnieje dla Seniorów z polskimi Olimpijczykami” Fundacji Aktywni dla Polski w ramach dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Aktywni +.

Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, a także Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Partnerami wydarzeń są Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *