Mistrzowie wypieków nagrodzeni

Aktualności

Koła Gospodyń Wiejskich udowodniły   podczas Targów POLAGRA , że w swoim gronie mają mistrzów piekarniczego fachu.  Po dwudniowych zmaganiach przyznano miejsca na podium finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Master Baker.

W finałowej rywalizacji wzięło udział 12 zawodników, w tym troje przedstawicieli KGW, dla których organizator konkursu Stowarzyszenie „Polska Ekologia” przewidziało specjalną kategorię. Pierwsze miejsce wywalczyła Krystyna Michalczuk z KGW w Olendach, drugie Barbara Płonka z KGW Stoki, a trzecie Marek Bobin z KGW Zgodni w Rusach.

Pula nagród w Konkursie Master Baker wyniosła 42.000 zł. Przyznano  nagrody pieniężne i rzeczowe : za zajęcie I miejsca o wartości 4500 zł, za zajęcie II miejsca o wartości 3500 zł,  za zajęcie III miejsca o wartości 2500 zł.

Przypomnijmy, że zadaniem finalistów z KGW było upieczenie chleba regionalnego z danego obszaru np. wypiekanego na liściach chrzanu, kapusty z różnymi dodatkami warzywnymi, ziołowymi itp. oraz  ciasta drożdżowego z dowolnym nadzieniem, dowolną posypką wg receptury tradycyjnej lub bułeczek,  podpłomyków, kukiełek lub innego rodzaju regionalnych bułek.

Organizatorem Konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”,  Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich objął wydarzenie Patronatem Branżowym.

Serdecznie gratulujemy laureatom, na zdjęciach nagrodzone wypieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *