Warsztaty teatralne dla KGW z Samborem Czarnotą

Warsztaty Aktualności

Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski spotkały się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie, by wziąć udział w warsztatach z Samborem Czarnotą.

Na sali widowiskowej 7 października pojawiły się przedstawiciele KGW z województwa śląskiego, podlaskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. To wszystko za sprawą projektu realizowanego przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, który nakierowany jest na te koła, które w swojej działalności realizują się artystycznie w zakresie teatralnym, aktorskim czy scenicznym.

Warsztaty z Samborem Czarnotą miały charakter otwarty, a KGW, które zostały wyłonione ze zgłoszonych, które mają w swoim portfolio spektakl czy skecz, którego są autorami miały możliwość doszlifować swój program pod profesjonalnym okiem aktora, by móc potem swój spektakl wystawić ,,pod kamerę”. Każdy z 5 wyłonionych spektakli prezentowany był potem w ramach wielkiego finału i dokumentowany przez profesjonalną ekipę filmową. Teraz nagrania są w postprodukcji, a następnie w formie video zostaną zamieszczone na kanale YouTube Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

Wśród prezentowanych spektakli znalazły się spektakle obrzędowe, podtrzymujące tradycje, a także autorskie skecze kabaretowe. Wszystkie programy są autorskimi zrekrutowanych KGW.

Projekt realizowany jest przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich w ramach dofinansowania Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura. Interwencje 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *