Ćwierć miliona dla KGW

Aktualności Dotacje i konkursy

Na rządowym programie frekwencyjnym mogą zyskać koła gospodyń wiejskich. Gmina licząca do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza przekroczy 60 proc. otrzyma 250 tys. zł wsparcia na rzecz KGW, zespołów ludowych i orkiestry dęte.

Wybory parlamentarne odbędą się już w najbliższą niedzielę(15 października). Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Rząd ogłosił kolejny program, który ma zachęcić obywateli do aktywnego udziału w wyborach do parlamentu.

– Ogłaszamy kolejny program frekwencyjny, program, który zachęci do tego, aby Polacy wzięli udział w wyborach w większej ilości. Dla każdej gminy, która przekroczy frekwencję 60 proc., a ma do 20 tys. mieszkańców – 250 tys. zł na Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły ludowe i orkiestry dęte – ogłosił Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wcześniej ogłoszony został program “Bitwa o Remizy”, wktórym gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie, otrzyma 1 mln zł na remont lub budowę remizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *