Konkurs dla miłośników gwary śląskiej

Aktualności ŚLĄSKIE

„Fedrowani w godce” to konkurs gawędziarski skierowany do  miłośników gwary śląskiej.   Mogą w nim wziąć udział  uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe z województwa śląskiego.

Stowarzyszenie „Vladislavia” serdecznie zaprasza dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych do udziału w XIII edycji Konkursu Gawędziarskiego „Fedrowani w godce”. Przesłuchania konkursowe odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim.

Repertuar uczestnika może obejmować:

  •  gawędy z przekazu ustnego;
  •  gawędy własnego autorstwa;
  • gawędy publikowane.

Tematyka gawęd powinna być związana z życiem śląskiej rodziny. Mile widziane gawędy, które odnosić się będą do pracy w górnictwie i związanych z nią tradycji.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim. W dniu 27 listopada od godz. 9:00 zaprezentują się uczestnicy w kategoriach przedszkole i szkoły podstawowe klasy I-III, 28.11 od godz. 9:00 uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli. Po wysłuchaniu uczestników ogłoszona zostanie lista laureatów i zostaną wręczone zaproszenia na finał. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas uroczystej gali 10 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury. Na koncercie laureatów zostanie ogłoszony werdykt oraz rozdane zostaną dyplomy i nagrody. Laureaci pierwszych miejsc będą proszeni o zaprezentowanie zwycięskiego monologu podczas gali. W przypadku dużego zainteresowania koncertem, laureaci I miejsc zobowiązani są do ponownej prezentacji gawędy na drugim koncercie w tym samym dniu.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie:

https://www.powiatwodzislawski.pl/pliki/2023/10/Regulamin-XIII-Konkursu-gawedziarskiego-Fedrowani-w-godce-2023-1.pdf

Aby do niego przystąpić należy wypełnić i przesłać do organizatora kartę zgłoszeniową:

https://www.powiatwodzislawski.pl/pliki/2023/10/Karta-zgloszenia-2023-1.pdf

Partnerami konkursu i gali jest PałacDietrichsteinów oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Foto. Powiatwodzislawski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *