Pomorska gęsina na św. Marcina

Kalendarium

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zaprasza na wydarzenie: „Na Św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”, które odbędzie się 10-12 listopada, w godzinach 10:00-17:00.

Impreza organizowana od piętnastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga kilkanaście tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa.

Gęsina w Swołowie, to okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami  wśród nich Koła Gospodyń Wiejskich.

Przez trzy dni imprezy, trwać będzie biesiada z muzyką na żywo, wystąpią zespoły folklorystyczne z regionu, a na koniec, każdego dnia zatańczyć będzie można na wiejskiej potańcówce.

Jak zapowiadają  organizatorzy, każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych: gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, gotowane, smażone, duszone, faszerowane, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak, buliony oraz mnóstwo potraw z podrobów gęsich, tarty, gęsie burgery, szarpana gęsina z dodatkami i wiele innych.

Atrakcją dla odwiedzających będą pokazy kulinarne, połączone z degustacją.  Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://muzeum.swolowo.pl/aktualnosci/gesina-odbedzie-sie-w-dniach-10-12-listopada/?fbclid=IwAR3rtL6kSbeodd6hpc1m9V-Jz8xqIg2puMNzgUoNR-xOtjKDnOulD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *