Konkurs „Ambasadorki Zdrowia”

Aktualności

„Ambasadorki Zdrowia” to konkurs skierowany do Pań w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich. Można w nim wygrać nagrody finansowe, lecz przede wszystkim zdrowie a nawet życie. W tym konkursie wszystkie uczestniczki są wygranymi.

Konkurs „Ambasadorki Zdrowia” skierowany jest do Pań w wieku od 45 do 74 lat z Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń wiejskich. Warunkiem udziału  jest zgłoszenie wykonania bezpłatnej mammografii przez minimum 50chętnych Pań. Organizatorem konkurs są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  oraz Ministerstwo Zdrowia.Celem akcji jest zachęcenie kobiet do badań mammograficznych oraz podjęcie działań na rzecz profilaktyki raka piersi.

W ramach konkursu Panie z KGW będą mogły  skorzystać z prelekcji na temat profilaktyki zdrowotnej zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Ministerstwo Zdrowia.Ponadto koła, z których kart zgłoszeniowych zostanie przebadanych najwięcej Pań, otrzymają nagrody finansowe.Sto pierwszych w rankingu KGW otrzyma nagrodę w wysokości 2.000 zł brutto.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.ambasadorkazdrowia.gov.pl. Tutaj m.in. informacja jak zaprosić mammobus do swojej miejscowości  oraz odpowiedzi na  najczęściej zadawane pytania dotyczące konkursu. Uwaga!Zamówienie mammobusu oraz przeprowadzenie badań w pracowni stacjonarnej możliwie jest do końca stycznia 2024 r.Dokumenty niezbędne do zgłoszenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe/ambasadorki-zdrowia—kobiety-gospodarne-i-wyjatkowe

Nie każda wyczuwalna zmiana musi być rakiem, ale każda zmiana powinna zostać zdiagnozowana. Jeśli coś niepokoi, nie wolno czekać, odkładać tego na później. To oszukiwanie samej siebie, że „samo przyszło, samo przejdzie”. Koniecznie należy się upewnić  wykonując badanie dla siebie i swoich bliskich – apelują lekarze ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, które bierze udział w projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *