Dobra wiadomość dla KGW. Bezpieczne przesyłanie dokumentów bez wychodzenia z domu.

Aktualności Reklama

Poczta Polska, w wachlarzu swoich usług, posiada elektroniczną usługę pod nazwą Q-Doręczenia (inaczej Kwalifikowanej Usługi Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego bądź Kwalifikowanej Usługi RDE).

Czym są Q-Doręczenia i kto może z nich korzystać?

Jest to odpowiedź na potrzeby firm i obywateli, którzy chcą prowadzić między sobą komunikację w sposób innowacyjny, bezpieczny i gwarantujący potwierdzoną tożsamość stron komunikacji.

Na ten moment jest to alternatywa dla firm, przedsiębiorców, osób fizycznych czy adwokatów, ale jest już niemalże pewność, że w niedalekiej przyszłości będzie z niej korzystał każdy, kto będzie potrzebował dowodu nadania i dostarczenia korespondencji.

Do czego służą Q-Doręczenia?

Najprościej mówiąc, do nowoczesnej i bezpiecznej komunikacji elektronicznej prowadzonej w czasie rzeczywistym – z dowolnego miejsca – która wymaga pełnego procesu dowodowego. Biorą w niej udział 3 strony: uwierzytelnieni środkiem identyfikacji elektronicznej uczestnicy oraz zaufana strona trzecia – Poczta Polska. Korzystając z prostego rozwiązania, jakim są Q-Doręczenia, każdy z uczestników wie kto i kiedy dokonał jakiego procesu i kiedy, dokonał danych czynności – każdy krok jest zresztą potwierdzony znacznikiem czasu niezależnego kwalifikowanego dostawcy. Daje to rzeczywisty dowód poszczególnych etapów realizacji procesu, co w niektórych przypadkach bywa pomocne.

>> Sprawdź, czy możesz korzystać z Q-Doręczeń! <<

Czy Q-Doręczenia są bezpieczne?

Zdecydowanie! To usługa zaufana, spełniająca wymogi Rozporządzenia eIDAS oraz norm ETSI. Decydując się na korzystanie z niej, użytkownicy zyskują gwarancję poufności oraz integralności korespondencji. Wiadomości, które się na nią składają, są zaszyfrowane i dostępne jedynie do wglądu stron uczestniczących w szybkim i sprawnym procesie ich wymiany. Q-Doręczenia to bardzo proste, bezpieczne i łatwe rozwiązanie, z którego można korzystać z każdego miejsca z dostępem do Internetu.

Kto może korzystać z Q-Doręczenia?

Każdy, kto potwierdzi uczestnictwo w procesie komunikacji, uwierzytelniając się za pomocą środka identyfikacji elektronicznej – co daje pewność z kim faktycznie korespondujemy. Aby korzystać z nowej usługi Q-Doręczenia, trzeba też posiadać  adres do doręczeń elektronicznych (ADE), nadawany przez Ministra właściwego ds. informatyzacji. Krótki wniosek, który pozwoli go uzyskać, jest dostępny na stronie:

https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-adres-do-e-doreczen-u-publicznego-dostawcy-uslugi-e-doreczen

Podsumowując, wprowadzona przez Pocztę Polską usługa Q-Doręczenia to świetne rozwiązanie dla osób, które często prowadzą korespondencję wymagającą procesu dowodowego. Cały proces jest szybki, prosty w obsłudze i przede wszystkim, bezpieczny dla każdej ze stron. Daje też komfort dostępu do wszystkich spraw w jednym miejscu (z dowolnego punktu, w którym jest dostęp do Internetu!), ogromną oszczędność czasu i pewność, że korespondencja dotrze do właściwej osoby. Bez niepotrzebnego spamu i denerwujących reklam.

Wystąp o przyznanie ADE i zacznij korzystać z Q-Doręczenia jeszcze dziś. Oszczędzaj czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *