Koła na świątecznych jarmarkach

Aktualności

Koła gospodyń wiejskich będą zachwycać świątecznymi kulinariami warszawską publiczność. Na Krakowskim Przedmieściu Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa cztery dni. Instytut jest także organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego  Ziemi Częstochowskiej Poczesna 2023.

Jarmark w Warszawie potrwa od 7 do 10 grudnia ( w godz. 13.00 -21.00) i będzie pięknym festiwalem sztuki ludowej i tradycyjnych kulinariów. Na stoiskach dostępne będzie rękodzieło twórców ludowych, koła gospodyń wiejskich przygotują regionalne potrawy świąteczne. W piątek (9 grudnia) zostaną zorganizowane warsztaty rękodzielnicze, na których będzie można nauczyć się wykonywania bożonarodzeniowych ozdób. Wydarzeniu będą towarzyszyć kolędy w wykonaniu zespołu ludowego.

Instytut jest także organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ziemi Częstochowskiej Poczesna 2023, który odbędzie się 10 grudnia(godz. 12.00 -18.00) w hali sportowej w Poczesnej. Także tutaj na stoiskach będą dostępne rękodzieło oraz świąteczne przysmaki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *