Pomoc finansowa z ARiMR. Ważne terminy

Aktualności Dotacje i konkursy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że koła gospodyń wiejskich, które otrzymały pomoc finansową na prowadzenie działalności statutowej powinny wydać środki do 31 grudnia 2023 r.

W tegorocznym naborze wniosków o pomoc finansową na prowadzenie działalności statutowej ubiegało się 13,4 tys. kół gospodyń wiejskich. Na ich konta trafiło z tego tytułu 114,3 mln zł. Otrzymane środki powinny zostać wydane do 31 grudnia 2023 r., a do końca stycznia 2024 r. rozliczone poprzez złożenie sprawozdania.

Zarejestrowane koła mogą przeznaczyć fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz na działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich.

Ważnym celem, który można sfinansować w ramach uzyskanej pomocy finansowej  jest rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi oraz propagowanie kultury ludowej. 

Koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez ARiMR mogły ubiegać się o wsparcie już po raz szósty. Nabór wniosków rozpoczął się 3 kwietnia i zakończył 30 września 2023 r., a pula środków wynosiła 120 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *