Świętokrzyskie kolęduje na czułą nutę wraz z Polskim Związkiem Kół Gospodyń Wiejskich

Aktualności

W malowniczej kaplicy w Pietraszkach, w miniony piątek odbył się wyjątkowy koncert przygotowany specjalnie dla widzów TVP3 Kielce. Podczas nagrania, świąteczne dźwięki kolęd przepływały prosto z serca, tworząc wyjątkowy klimat. Wydarzenie, które miało miejsce pod nazwą “Świętokrzyskie kolęduje na czułą nutę”, obserwowała Urszula Nowicka.

To nie tylko zwykły koncert, lecz prawdziwa uczta muzyczna, w trakcie której publiczność będzie mogła delektować się najpiękniejszymi kolędami w doskonałych aranżacjach.

Kierowniczka muzyczna koncertu, Patrycja Michalska, podkreśliła bogactwo instrumentarium, które wzbogaciło świąteczne brzmienia. “Mamy gitarę elektryczną, akustyczną i perkusjonalia” – zaznaczyła Michalska.

Na scenie pojawią się znani i cenieni artyści z całej Polski, prezentując swoje wyjątkowe interpretacje tradycyjnych kolęd. Sopranistka Renata Drozd, laureaci konkursu “Zaczarowana Piosenka” – Krzysztof Szymaszek i Aleksandra Gudacz z Fundacji Anny Dymnej “Mimo wszystko”, a także gwiazdy topowych programów TVP, takie jak Hanna Tabiszewska z The Voice Senior oraz Marysia i Grzegorz Stachera z The Voice Kids, to tylko niektórzy z artystów, którzy dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń muzycznych.

“Hanie Tabiszewska życzyła, aby kolędy, które usłyszymy, wlały miód na nasze serca, a Marysia Stachera dodaje, że zaśpiewają “Gore gwiazda Jezusowi” i “Bracia, patrzcie jeno”.

Nie tylko muzyka będzie bohaterem tego świątecznego widowiska. Koncert pokaże również, jak w regionie Świętokrzyskim realizowane są idee ekonomii społecznej, a także przypomni o znaczeniu integracji społecznej dla osób z dysfunkcjami, które od lat skutecznie wspiera Zakłady Aktywności Zawodowej.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego i Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Widzowie TVP3 Kielce będą mieli okazję podziwiać “Świętokrzyskie kolęduje na czułą nutę” 24 grudnia o godzinie 17:40, 25 grudnia o godzinie 19:00, 26 grudnia o godzinie 17:00 oraz 30 grudnia o godzinie 19:00. To wyjątkowy prezent świąteczny dla wszystkich miłośników magicznych dźwięków kolęd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *