Smaki Powiatu. Konkurs kulinarny

Aktualności MAZOWIECKIE

Koła gospodyń wiejskich działające w powiecie radomskim mogą wystartować w Konkursie kulinarnym „Smaki Powiatu”. Do eliminacji regionalnych może zgłosić się maksymalnie trzy KGW z danej gminy. O zakwalifikowaniu się zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorami konkursu są Powiat Radomski oraz Powiatowy Instytut Kultury.Do konkursu jedno KGW  może zgłosić tylko jedną potrawę. Konieczne jest dołączenie jest także opisanie historii zgłaszanej potrawy, w której powinny znaleźć się następujące informacje: skąd wziął się przepis, jaki region reprezentuje przepis, czy potrawa wiąże się z jakąś szczególną okazją lub świętem. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie na adres e-mail: promocja@spradom.eu wypełnionego formularza zgłoszeniowego: https://www.powiatradomski.pl/wp-content/uploads/2023/12/Zalacznik-nr-1-do-Regulaminu-Konkursu-Kulinarnego-pn-Smaki-Powiatu.pdf .

Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: I etap – eliminacje regionalne, II etap –  finał powiatowy;

Eliminacje regionalne zostaną podzielone na trzy regiony:

* Region I obejmuje: miasto i gminę Iłża oraz Skaryszew i gminy: Kowala, Wierzbica.

* Region II  gminy: Zakrzew, Wolanów, Przytyk, Jedlińsk.·        

* Region III : Pionki oraz gminy: Pionki, Jastrzębia, Jedlnia-Letnisko, Gózd.

Do eliminacji regionalnych może zgłosić się  maksymalnie trzy KGW z danej gminy. O zakwalifikowaniu się do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin zgłoszeń do Konkursu dla Regionu I upływa  8 stycznia 2024,  godz. 12.00.  Dla kolejnych Regionów zostaną głoszone wkrótce na stronach internetowych organizatorów.

Przed wysłaniem zgłoszenia koniecznie przeczytajcie regulamin:

https://www.powiatradomski.pl/wp-content/uploads/2023/12/2024_Smaki_Powiatu_regulamin-konkursu-kulinarnego.pdf

Informacje także tutaj : https://www.powiatradomski.pl/blog/aktualnosci/konkurs-kulinarny-smaki-powiatu-dla-kol-gospodyn-wiejskich/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *