Przepisy KGW dostępne online

Aktualności

Ślebodnajorka z szaflarzańskiej dziedzinypiecona na zakwaternioku, rebionka z bulwami, ryba na w ogniu z kwaśniakiem – przepisy na potrawy, finalistów VIII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich  „Bitwa Regionów” są już dostępne w sieci.

W minionym roku w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” wystartowała rekordowa liczba KGW – aż 3528. Po raz pierwszy w regulaminie konkursu znalazł się wymóg, aby przy przygotowaniu potrawy konkursowej wykorzystać przynajmniej jeden produkt związany z danym obszarem geograficznym, wywodzący się z  tradycji i zwyczajów. W sieci ukazało się wydawnictwo, w którym zostały zaprezentowane potrawy prezentowane podczas finału konkursu, 7 października 2023 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Atrakcyjna edytorsko książka kucharska jest dostępna tutaj: https://bitwaregionow.pl/przepisy/

Organizatorem „Bitwy Regionów” jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *