Kolejni partnerzy kampanii społecznej #ZnamTeNumery

Aktualności

Trwa ogólnopolska kampania społeczna #ZnamTeNumery, zainicjowana w październiku 2023 r. przez Telewizję Puls, Komendę Główną Policji, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację TV Puls „Pod Dębem”. Celem kampanii jest edukacja osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im próby wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Do akcji dołączyli kolejni partnerzy, wspierając ją poprzez konkretne inicjatywy i działania informacyjne. Znalazły się wśród nich Polskie Koleje Państwowe S.A., które tuż przed Dniem Babci i Dniem Dziadka rozpoczęły kampanię informacyjną na wybranych nośnikach na dworcach kolejowych, a także Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Kampanię od listopada wspierają także: Poczta Polska, Związek Banków Polskich i FinCERT.pl. Na potrzeby akcji powstała specjalna strona https://znamtenumery.pl/.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególny moment do podjęcia kolejnych działań w ramach akcji, które zwrócą uwagę na zagrożenia czyhające na osoby starsze oraz na metody oszustów, służące wyłudzeniu danych czy oszczędności życia seniorów. Skala i metody tej przestępczości wymagają doboru różnych kanałów komunikacji z seniorami i ich najbliższymi. W ramach kampanii animacje związane z akcją i plakaty informujące o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa pojawiły  się na dworcach PKP S.A. Wcześniej plakaty trafiły do wybranych placówek pocztowych, komend policji i miejsc spotkań kół gospodyń wiejskich w całej Polsce. W 2024 r. planowane są szerokie, ogólnopolskie działania, a także konkursy i spotkania dla społeczności lokalnych przy wsparciu Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Ponadto, Telewizja Puls we współpracy z TikTokerami planuje wyzwanie, dzięki któremu na problem zwrócą uwagę także dzieci i wnuki, co stanie się pretekstem do dyskusji między pokoleniami.

– Telewizja Puls po raz kolejny zabiera głos w ważnej społecznie kwestii. Dzięki zasięgom i naszym partnerom jesteśmy w stanie mieć realny wpływ na bezpieczeństwo seniorów. Cieszymy się, że kampanię #ZnamTeNumery wspierają Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów czy Związek Banków Polskich. W nowym sezonie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który przygotowujemy na wiosnę, pojawią się m.in. specjalne odcinki, poruszające ten temat. Pierwsze odcinki związane z kampanią, które powstały w 2023 r., można oglądać on-line na https://znamtenumery.pl/powiedziała Justyna Ganczarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Telewizji Puls. – Otrzymujemy liczne głosy  poparcia dla kampanii #ZnamTeNumery. Ten pozytywny odzew niezmiernie nas cieszy a nadchodzący Dzień Babci i Dzień Dziadka to tylko okazja do dodatkowych działań, by chronić naszych seniorów – dodaje Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, od 10 lat działającej na rzecz seniorów.

-Zaangażowaliśmy się w promocję kampanii #ZnamTeNumery, wiedząc, jak bardzo potrzebne jest to działanie. Polskie Koleje Państwowe S.A. od lat dbają o bezpieczeństwo podróżnych na dworcach kolejowych, a wsparcie kampanii #ZnamTeNumery wpisuje się w naszą strategię działań CSR-owych. Materiały promujące akcję są wyświetlane na dworcach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. W ramach kampanii powstaną także m.in. materiały poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się pasażerów po dworcach kolejowych oraz umożliwiające zlokalizowanie znajdujących się na nich ważnych punktów – powiedział Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

– Cieszymy się, że Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich może przyczynić się do rozpropagowania akcji #ZnamTeNumery wśród lokalnych społeczności. Obecnie Polski Związek KGW zrzesza ponad 3000 kół gospodyń wiejskich z całej Polski i wciąż pojawiają się nowi członkowie, więc docieramy, często w ramach bezpośrednich spotkań, z przekazem do bardzo licznej grupy – powiedziała Katarzyna Korus, Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich. Uważajmy na niepokojące SMS-y i telefony, będące próbą wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Chwila nieuwagi i brak czujności mogą nas bowiem bardzo drogo kosztować. Jesteśmy dumni, że Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów jest partnerem tak bardzo ważnej akcji – dodaje Elżbieta Ostrowska, Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

O kampanii #ZnamTeNumery

W ciągu 2022 r. seniorzy stali się celem ponad 12 000 prób oszustw. Niesławna metoda „na wnuczka”, podszywanie pod pracownika banku czy urzędnika to tylko niektóre sposoby, aby wykorzystać łatwowierność osób starszych. Projekt Telewizji Puls, Komendy Głównej Policji, ekipy serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, przy merytorycznym wsparciu Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, ma na celu edukację osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im niebezpieczeństwa. Akcję #ZnamTeNumery promują aktorzy z „Lombardu” – Dominik Dąbrowski, Małgorzata Szeptycka i Henryk Gołębiewski.

Kampania #ZnamTeNumery wystartowała 4 października 2023. Obejmuje szereg działań m.in.: kampanię autopromocyjną na antenie kanałów TV Puls i PULS 2, outdoorową, mailingową, działania on-line oraz w social mediach „Lombardu”, Telewizji Puls, Policji i Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, a także liczne aktywności wśród partnerów akcji. Na potrzeby kampanii stworzono specjalną stronę https://znamtenumery.pl/,na której znajdują się m.in. materiały edukacyjne i instruktażowe, jak uniknąć oszustwa, a także odcinki serialu „Lombard. Życie pod zastaw” poruszające wątek niebezpieczeństw, na jakie narażeni są seniorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *