„Bajać na ludowo”. Kto w finale konkursu

Aktualności

Są wyniki pierwszego etapu konkursu ilustratorskiego „Bajać na ludowo” , który pod koniec ubiegłego roku ogłosił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Na konkurs wpłynęło 500 prac.

Czterysta prac spełniło wymagania regulaminowe i zostało przedstawionych Komisji konkursowej do oceny. Jury, w składzie: Jolanta Richter-Magnuszewska – ilustratorka, Justyna Bednarek – autorka bajek dla dzieci, Lidia Kamińska-Koj – etnograf i Lucyna Kozłowska – malarz, twórca ludowy, oceniło ilustracje i dokonało trudnego wyboru dzieł, które w drugim etapie powalczą o atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Do drugiego etapu w pierwszej Kategorii awansowali:

– Magdalena Łata z Zalipia (Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu), – Justyna Saładyga ze Swarzowa (Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu), – Paulina Pukała z Gorliczyny (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Chałupkach), – Olga Gorgol z Warszawy (Szkoła Podstawowa nr 321), – Dawid Lilko z Turośli Kościelnej (Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Turośli Kościelnej), – Wojciech Salamon z Ożarowa (Zespół Szkoły i Przedszkola w Ożarowie), – Małgorzata Kuczyńska z Biłgoraja (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju), – Jagoda Urban z Lubartowa (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie), – Mira Modelewska z Kątów Borucza (Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce), – Nikola Rucińska z Wymysłowa Kurzelowskiego (Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie), – Lena Trepka z Kurzelowa (Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie), – Michał Stachowski z Golejewka (Szkoła Podstawowa w Chojnie), – Aleksandra Sobczak z Łaznowa (Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie), – Zofia Szajdziuk z Warszawy (Szkoła Podstawowa nr 351 im. Bolesława Prusa w Warszawie), – Wiktoria Piasecka z Chełma (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Chełmie), – Adam Sikora z Chłopskiej Kępy (Szkoła Podstawowa im. 27. WDP AK w Świeszynie).

W drugiej kategorii kwalifikację do finału uzyskali:

– Zofia Sikora z Pęckowa (Szkoła Podstawowa im. Józefa Noji w Pęckowie), – Aleksandra Łętocha z Myślenic (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach), – Kalina Kazimierska z Warszawy (Szkoła Podstawowa nr 362 im. Tadeusza Kotarbińskiego w Warszawie), – Emilia Rybicka z Warszawy (Szkoła Podstawowa nr 362 im. Tadeusza Kotarbińskiego w Warszawie), – Mateusz Grondys z Lipia (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu), – Malwina Depczyńska z Szerzyn (Gminne Centrum Kultury i Czytelnictw w Szerzynach), – Alicja Grzegoszczyk ze Skrzyszowa (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Skrzyszowie), – Dorota Ławniczak z Poznania (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętego Stanisława Kostki w Poznaniu), – Hubert Stochaj z Tarnówka (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młynkowie), – Karina Huzarek z Gardzienic Drugich (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach).

Serdecznie gratulujemy !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *