Patriotyzm jutra. Trwa nabór

Aktualności Dotacje i konkursy

Koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach  programu „Patriotyzm jutra”Edycja 2024 ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski. Prognozowana wielkość środków przeznaczonych na realizację programu w roku 2024 wynosi 3 840 000 zł.

Patriotyzm jutra to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy o  historii Polski. Ma na celu pomoc w realizacji projektów związanych z szeroko pojętą edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń dziejowych, czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych. Działania opisane we wniosku  mogą mieć  zarówno oddziaływanie ogólnopolskie,jak i lokalne, skierowane do  lokalnej społeczności odbiorców, którzy interesują się przeszłością swojej małej ojczyzny.

Do programu są zaproszone  koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich.

Nabór wniosków odbywa się drogą elektroniczną w systemie Witkac: www.witkac.pl. Wnioski należy składać do 22 lutego 2024 roku do godziny 23:59
Na etapie naboru wnioskodawcy nie są zobowiązani do składania jakichkolwiek dokumentów w formie papierowej. Rozpatrzenie wniosków nastąpi w ciągu 60 dni od zakończenia naboru.

Przed złożeniem wniosku należy koniecznie zapoznać się z regulaminem:

https://muzhp.pl/aktualnosci/nabor-do-programu-patriotyzm-jutra-edycja-2024

Na stronie znajdują się także wniosek wzorcowy oraz załączniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *