#ZnamTeNumery. PZ KGW partnerem akcji

Aktualności

#ZnamTeNumery to ogólnopolska akcja społeczna, której celem jest edukacja osób starszych nękanych przez oszustów podszywających się pod urzędników oraz bliskich potrzebujących pomocy. Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich wspiera tę cenną inicjatywę.

W ciągu 2022 r. seniorzy stali się celem ponad 12 000 prób oszustw. Metoda „na wnuczka”, podszywanie się  pod pracownika banku czy urzędnika,  to tylko niektóre sposoby, aby wykorzystać łatwowierność osób starszych. Projekt ma na celu edukację osób starszych i ich bliskich oraz zwrócenie uwagi na grożące im niebezpieczeństwa. Akcję #ZnamTeNumery promują aktorzy popularnego serialu „Lombard” emitowanego na antenie TV Puls i PULS 2 – Dominik Dąbrowski, Małgorzata Szeptycka i Henryk Gołębiewski.

Kampania społeczna #ZnamTeNumery została zainicjowana w październiku 2023 r. przez Telewizję Puls, Komendę Główną Policji, ekipę serialu „Lombard. Życie pod zastaw” i Fundację TV Puls „Pod Dębem”. Do akcji dołączyli kolejni partnerzy, wspierając ją poprzez konkretne inicjatywy i działania informacyjne. Znalazły się wśród nich Polskie Koleje Państwowe S.A., które tuż przed Dniem Babci i Dniem Dziadka rozpoczęły kampanię informacyjną na wybranych nośnikach na dworcach kolejowych i w ich najbliższym sąsiedztwie, a także Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Kampanię od listopada wspierają także: Poczta Polska, Związek Banków Polskich i FinCERT.pl.

Kampania obejmuje szereg działań m.in.: kampanię autopromocyjną na antenie kanałów TV Puls i PULS 2, outdoorową, mailingową, działania on-line oraz w social mediach „Lombardu”, Telewizji Puls, Policji i Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, a także wiele działań partnerów akcji. Na potrzeby akcji stworzono specjalną stronę https://znamtenumery.pl/,na której znajdują się m.in. materiały edukacyjne i instruktażowe, jak uniknąć oszustwa, a także odcinki serialu „Lombard. Życie pod zastaw” poruszające wątek niebezpieczeństw, na jakie narażeni są seniorzy.

– Telewizja Puls po raz kolejny zabiera głos w ważnej społecznie kwestii. Dzięki zasięgom i naszym partnerom jesteśmy w stanie mieć realny wpływ na bezpieczeństwo seniorów. Cieszymy się, że kampanię #ZnamTeNumery wspierają Polskie Koleje Państwowe S.A., Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów czy Związek Banków Polskich. W nowym sezonie serialu „Lombard. Życie pod zastaw”, który przygotowujemy na wiosnę, pojawią się m.in. specjalne odcinki, poruszające ten temat. Pierwsze odcinki związane z kampanią, które powstały w 2023 r., można oglądać on-line na https://znamtenumery.pl/powiedziała Justyna Ganczarek, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Telewizji Puls. – Otrzymujemy liczne głosy  poparcia dla kampanii #ZnamTeNumery. Ten pozytywny odzew niezmiernie nas cieszy a nadchodzący Dzień Babci i Dzień Dziadka to tylko okazja do dodatkowych działań, by chronić naszych seniorów – dodaje Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, od 10 lat działającej na rzecz seniorów.

– Zaangażowaliśmy się w promocję kampanii #ZnamTeNumery, wiedząc, jak bardzo potrzebne jest ciągłe uświadamianie społeczeństwa na temat grożących mu oszustw. Polskie Koleje Państwowe S.A. od lat dbają o bezpieczeństwo podróżnych na peronach, a wsparcie kampanii #ZnamTeNumery wpisuje się w naszą strategię działań CSR-owych. Od kilku dni materiały promujące akcję są wyświetlane na dworcach kolejowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie i w ich najbliższym sąsiedztwie – powiedział Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

– Cieszymy się, że Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich może przyczynić się do rozpropagowania akcji #ZnamTeNumery wśród lokalnych społeczności. Obecnie Polski Związek KGW zrzesza ponad 3000 kół gospodyń wiejskich z całej Polski i wciąż pojawiają się nowi członkowie, więc docieramy, często w ramach bezpośrednich spotkań, z przekazem do bardzo licznej grupy – powiedziała Katarzyna Korus, Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

– Uważajmy na niepokojące SMS-y i telefony, będące próbą wyłudzenia danych osobowych czy pieniędzy. Chwila nieuwagi i brak czujności mogą nas bowiem bardzo drogo kosztować – dodaje Elżbieta Ostrowska, Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Serial „Lombard. Życie pod zastaw” to bijąca rekordy popularności produkcja Telewizji Puls i Studia A. Serial otrzymał pięć Telekamer „Tele Tygodnia”, w tym Złotą oraz Jubileuszową na 25-lecie Plebiscytu. Każdy odcinek  związany jest z innym przedmiotem pod zastaw.

Emisje odcinków od poniedziałku do piątku o 19.00 oraz w soboty od 15.00, na TV Puls.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *