KGW z wizytą u Pierwszej Damy

Aktualności

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim koła gospodyń wiejskich z gminy Żurawica (woj. podkarpackie).

Na spotkaniu podejmowano tematy polityki senioralnej, promocji badań profilaktycznych oraz zmian jakie zachodzą w strukturach KGW.
Pierwsza Dama podkreśliła, że w wielu gminach to właśnie koła gospodyń wiejskich animują działania wspierające seniorów:
– Polityka senioralna w naszym kraju działa prężnie. Działania te prowadzone są przede wszystkim przez instytucje lokalne, samorząd oraz KGW. To z ich pomocą seniorzy się aktywizują, działają na rzecz lokalnej społeczności, a przez to czują się potrzebni.Zwróciła uwagę na istotę angażowania się w pomoc dla osób w kwiecie wieku. – To najlepsze lata na to, by spełniać marzenia i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Cieszę się, że także Koła Gospodyń Wiejskich mają w tym swój duży udział – zaznaczyła.
Pierwsza Dama zauważyła także, że w pracę kół coraz częściej angażują się mężczyźni oraz zwiększa się liczba członków, którzy są aktywni zawodowo.
Pierwsza Dama zaprosiła KGW do współpracy z Amazonkami w celu wspólnego promowania badań profilaktycznych wśród kobiet i mężczyzn.
Spotkanie było także, okazją do przypomnienia, że trwa nabór do IV edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 marca 2024 r.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: KGW Maćkowice, KGW Orzechowce, KGW Kosienice, KGW im. św. Andrzeja Boboli w Żurawicy, KGW Wyszatyce, KGW Buszkowiczanki oraz KGW Batycze.


Źródło: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc-malzonki-prezydenta


Foto. www.prezydent.pl

Źródło: https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/aktywnosc-malzonki-prezydenta

Foto. www.prezydent,pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *