Bonus Frekwencyjny. Więcej beneficjentów

Aktualności

Niezarejestrowane w ARiMR koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje realizujące pokrewne zadania zostaną beneficjentami Programu Bonus Frekwencyjny. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi weryfikuje rozporządzenie, które ma służyć wypłacie środków.

Na lutowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Jacek Brygman, ze Związku Gmin Wiejskich RP dopytywał o  terminy i zasady przekazywania środków dla kół gospodyń wiejskich, OSP, klubów sportowych, zespołów ludowych i orkiestr oraz środków w ramach tzw. budżetu obywatelskiego, gdzie przekazane miały być wypłaty dla gmin o najwyższej frekwencji w powiecie.

– Jeśli chodzi o koła gospodyń wiejskich te środki w budżecie są zaplanowane, natomiast jesteśmy obecnie na etapie weryfikacji rozporządzenia, które ma służyć wypłacie, żeby objęte wsparciem były nie tylko koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale również koła niezarejestrowanie oraz organizacje realizujące pokrewne zadania– powiedział Adam Nowak, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.Wiceminister  zapowiedział, że odbędą się konsultacje ze stroną samorządową dotyczące zasad wypłaty środków.

Przypomnijmy, że w ramach Bonusu Frekwencyjnego  na dodatkowe środki mogą liczyć gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczyła 60 proc. w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. W ramach programu mają otrzymać : 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych oraz 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *