„Co ma piernik do wiatraka?”

Aktualności KUJAWSKO-POMORSKIE

Wkrótce poznamy przepisy na 15 tradycyjnych dań z wykorzystaniem toruńskich pierników, które opracowały koła gospodyń wiejskich. Wszystko za sprawą innowacyjnej kampanii promocyjnej pod nazwą „Co ma piernik do wiatraka?” realizowanej wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i Fabrykę Cukierniczą Kopernik.

Starosta Toruński Marek Olszewski i Prezes Zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik Szymon Poliński podpisali 8 marca porozumienie o współpracy w tej sprawie.W ramach innowacyjnej kampanii na etykietach niektórych produktów Fabryki Cukierniczej Kopernik zostaną umieszczone kody QR odsyłające do filmów promujących powiat toruński i specjały kuchni tradycyjnej. Powstanie 9 wideo-wizytówek powiatu. Do zrealizowania filmów kulinarnych zostały zaproszone Panie z KGW,  które przygotują tradycyjne dania z wykorzystaniem toruńskich pierników lub innych popularnych produktów FC Kopernik. Opracowano już 15 receptur na dania słodkie i wytrawne, w których bardzo wyczuwalna będzie piernikowa nuta.

– Gospodynie z KGW to prawdziwe ekspertki kulinarne i ambasadorki swoich lokalnych społeczności. Zapraszając panie do udziału w tej kampanii spotkaliśmy się z wielką życzliwością i zrozumieniem naszego wspólnego pomysłu – podkreśla Starosta Toruński Marek Olszewski.

Po premierze ostatniego filmu zostanie wydana książka kucharska z przepisami.W kampanię zaangażowały się Panie z KGW Przebojowe Złotorianki, KGW Nowoczesne Gospochy, KGW Brąchnowianki, KGW Dębinianki, KGW Alebabki Ostaszewo, KGW Jezioranki z Kamionek Małych, KGW Glogowianki, KGW Zębowo.

żródło: www.powiattorunski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *