eko-PROFIT – REcycling to się opłaca!

Aktualności

Czym jest program eko-PROFIT?

W ramach programu eko-PROFIT – REcycling to się opłaca! Uczestnicy biorą aktywny udział w podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Uczestnicy poprzez propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności oraz organizację zbiórek zużytego sprzętu oraz baterii i akumulatorów przyczyniają się do właściwego zagospodarowania tych odpadów, ochrony środowiska a dodatkowo uzyskują fundusze na swoją działalność.

Poznajcie projekty eko-PROFIT, które skierowane są do wybranych grup:ekoGospodynie (Koła Gospodyń Wiejskich)ekoSołectwo(Sołectwa)ekoREmiza (Ochotnicze Straże Pożarne)ekoDziałkowiec (Rodzinne Ogrody Działkowe)ekoOsiedle (Spółdzielnie Mieszkaniowe, Wspólnoty Mieszkaniowe)ekoKlub (Kluby Sportowe)ekoStowarzyszenie (Stowarzyszenia)ekoFirma (Przedsiębiorstwa, Instytucje)ekoHufiec (Harcerze, Skauci)ekoSzkoła(Szkoły, Przedszkola)ekoParafia(Parafie)Co zbieramy w programie?

W programie 𝗲𝗸𝗼𝗣𝗥𝗢𝗙𝗜𝗧 zbierane są wszystkie stare, niepotrzebne i niedziałające urządzenia, które zasilane były na prąd lub na baterie.Zbieramy różnorodne elektroodpady, obejmujące zarówno duże urządzenia AGD, jak lodówki, pralki, czy zmywarki, jak i mniejsze, zasilane bateriami, takie jak telefony, żelazka, czy nawet zabawki elektryczne📱🧸Lista zbieranych elektroodpadów obejmuje także sprzęty multimedialne, jak telewizory, komputery, laptopy, a także urządzenia codziennego użytku, jak czajniki, suszarki czy odkurzacze🖥️Nie zapominamy także o bateriach, akumulatorach, silnikach elektrycznych i innych podzespołach, które mogą być poddane recyklingowi w ramach programu. Dzięki temu kompleksowemu podejściu, wspólnie dbamy o naszą planetę, eliminując elektroodpady w sposób przyjazny dla środowiska 💚✨500 zł za tonę!W zamian za zebrane i przekazane w ramach programu elektroodpady, Uczestnik otrzymuje zgodnie z jego wyborem:
  • 0,50 zł za kilogram (czyli 500 zł za tonę) lub1 punkt za każde pełne 10 kilogramów do wymiany na atrakcyjne nagrody w programie partnerskim ZBIERAJ Z REMONDIS.
  • Odbiór i minimum logistyczne. Po odbiór sprzętów zebranych w programie eko-PROFIT przyjeżdża profesjonalna firma na zlecenie Organizatora. Program jest realizowany na terenie całej Polski w podziale na obszary w strefie A i B.Strefa A – minimum logistyczne wynosi 400 kg, czas realizacji 10 dni roboczychStrefa B – minimum logistyczne wynosi 2000 kg, czas realizacji 20 dni roboczych Jak wziąć udział w programie?W celu uzyskania szczegółów i zapisania do programu zapraszamy na stronę internetową: www.eko-profit.pl, kontakt na adres e-mail: eko-profit@remondis.pl lub pod nr. tel.: +48 693 340 425.  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważna jest edukacja w tym zakresie. Przekazywanie wiedzy o prawidłowym postępowaniu z elektroodpadami to jedno z zadań Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM. Z elektrośmieci w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać cenne surowce, ale z drugiej strony stanowią one źródło potencjalnie niebezpiecznych dla ludzi i środowiska substancji. Sprzęt powinien trafić do systemu zbierania, a dzięki ELECTRO – SYSTEM mamy z roku na rok coraz więcej możliwości legalnego pozbycia się elektrośmieci – mówi dr Robert Wawrzonek, Prezes Zarządu ELECTRO – SYSTEM. Elektroodpady powinny trafiać do legalnego systemu zbierania, a potem do zakładów przetwarzania zużytego sprzętu, gdzie zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. Nie wystawiajmy elektroodpadów do altanek śmietnikowych lub przed dom. Nie mamy pewności co się z takim urządzeniem stanie, gdzie i w jaki sposób zostanie rozmontowane. Korzystniej jest aby dołączyć do programu eko-PROFIT i zdobywać Dofinansowanie dla swoich grup i organizacji.   dodaje Maciej Gąkowski, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku REMONDIS Electrorecycling. Organizacja odzysku ELECTRO – SYSTEMELECTRO – SYSTEM to organizacja odzysku, która tworzy i finansuje w Polsce system zagospodarowania elektroodpadów, a także podnosi świadomość Polaków w zakresie prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Jednym z jej głównych celów jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. ELECTRO – SYSTEM edukuje i prowadzi różne programy, w ramach których można pozbyć się zużytego sprzętu.  Organizatorzy programu:

    Electro-System Organizacja Odzysku

    REMONDIS Electrorecycling Polska 

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *