Program RÓWNAĆ SZANSE Partnerem kategorii Międzypokoleniowe KGW podczas I. Ogólnopolskiej Gali

Aktualności

W małych miejscowościach, gdzie każdy zna każdego, a życie płynie swoim rytmem, kryje się coś wyjątkowego – młodzi ludzie pełni energii, pomysłów i gotowi do działania. To oni mogą być prawdziwymi bohaterami swoich społeczności, pokazując, że nawet w najmniejszych zakątkach Polski można zrobić coś ciekawego. Ale każdy bohater czasem potrzebuje wsparcia – i tu z pomocą przychodzi Program Równać Szanse.

Program Równać Szanse pokazuje drogę, inspiruje i daje narzędzia, które pozwalają młodym ludziom rozwijać skrzydła. Dzięki wsparciu dorosłych – mentorów, którzy są jak przewodnicy, młodzi ludzie uczą się, jak przekuwać pomysły w realne działania. Ci dorośli nie mówią, co trzeba robić. Oni słuchają, doradzają i pokazują, jak samemu znaleźć najlepsze rozwiązania.

Wspólnie tworzymy projekty, które nie tylko otwierają młodym ludziom oczy na nowe możliwości, ale także dają im przestrzeń do eksperymentowania, próbowania i… uczą, jak wyciągać wnioski z błędów i porażek. Bo w Równać Szanse wierzymy, że każde doświadczenie, dobre czy złe, jest cenną lekcją.

A co zyskuje młodzież dzięki Programowi? Przede wszystkim, wiarę w siebie i w swoje możliwości. Odkrywają nowe pasje, uczą się pracy zespołowej i zdobywają umiejętności, które przydadzą się w dorosłym życiu. To wszystko dzieje się w duchu współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, bibliotekami, domami kultury, Kołami Gospodyń Wiejskich i Ochotniczymi Strażami Pożarnymi.

Program Równać Szanse to nie tylko wsparcie materialne czy finansowe. To przede wszystkim szansa na budowanie silnej, aktywnej społeczności, w której młodzi ludzie czują, że mogą coś zmienić. To także rozwój kompetencji tych, którzy pracują z młodzieżą – dajemy im wiedzę i narzędzia, aby mogli jeszcze lepiej wspierać młode pokolenie.

Przystępując do Programu Równać Szanse, stajesz się częścią społeczności, która wierzy w siłę młodych ludzi. To tu tworzymy wartościowe wspomnienia, cieszymy się z każdego sukcesu i uczymy się na każdym kroku. Razem możemy więcej – i to jest prawdziwa siła Równać Szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *