Fundacja ,,Pod Dębem” Partnerem I. Ogólnopolskiej Gali Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich – poznajcie ją

Aktualności

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Każdego roku pozyskane środki z 1,5% podatku dochodowego zamieniamy na  wysokiej jakości specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, który zapewnia nie tylko komfort, ale także większą niezależność osobom starszym o ograniczonej mobilności, wspierając przy tym pracę ich opiekunów codziennych.

Tworzymy innowacyjne programy edukacyjne, takie jak projekt “Sieć Pokoleń – bezpieczny Senior online”, realizowany we współpracy z firmą T-Mobile Polska S.A. Wramach projektu organizujemy spotkania i wykłady ze specjalistami, aby umożliwić seniorom rozwój i zdobycie nowej wiedzy. Dodatkowo, dzięki tej współpracy, przekazujemy komputery i oprogramowanie mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej oraz uczymy ich, jak z nich korzystać. Naszym celem jest zapewnienie każdemu możliwości korzystania z nowych technologii, które znacznie ułatwiają codzienne życie.

Nasza Fundacja aktywnie współtworzy inicjatywy, które łączą pokolenia. Promujemy wzajemne zrozumienie i integrację. Zainicjowałyśmy projekt zachęcający do kontaktów międzypokoleniowych, który prowadzimy we współpracy ze szkołami i przedszkolami. Prace dzieci regularnie trafiają do mieszkańców Domów Pomocy, a Ci z kolei przygotowują dla dzieci różne niespodzianki, w tym nagrania, na których czytają i opowiadają bajki.

Dzięki wsparciu firm zrealizowałyśmy projekt „Podziel się dobrem na Święta”, w ramach którego nasi podopieczni otrzymali paczki z kosmetykami, ubraniami, produktami higienicznymi, lekami i preparatami wzmacniającymi. Akcja realizowana jest cyklicznie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Ma ona na celu wsparcie osób starszych mieszkających w Domach Pomocy Społecznej. Mieszkańcy DPS to głównie osoby w trudnej sytuacji materialnej, często samotne. Są wdzięczni za każdy miły gest i okazane zainteresowanie.

Od marca 2023 prowadzimy projekt o nazwie “Wspólny Obiad Pod Dębem”, czyli   wspieramy seniorów poprzez zapewnienie im ciepłych posiłków w placówkach, w których aktualnie przebywają.

Pamiętamy o potrzebie edukacji oraz zdobywania nowej wiedzy, bez względu na wiek, szczególnie tej, która pomaga być bezpiecznym. Współtworzymy ogólnopolską kampanię społeczną „#ZnamTeNumery”, która ma na celu podniesienie świadomości seniorów o ich codziennym bezpieczeństwie w sieci.

Od kilku lat na antenie TV Puls mają miejsce Wigilijne Bloki Reklamowe #TvPulsSeniorom”, z których  wpływy zasilają budżet Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.


Nasze działania są zauważone. Program telewizyjny “Seniora chatka dla 4-latka”, którego partnerem merytorycznym była Fundacja, został wyróżniony podczas 50. Konferencji PIKE, co stanowi ogromne uznanie dla naszej pracy. Ponadto, nasze zaangażowanie na rzecz seniorów zostało uhonorowane Specjalną Telekamerą “Tele Tygodnia” w 2023 roku. To dla nas podwód do dumy i jednoczesna motywacja do dalszego działania.

Nasza praca się na tym nie kończy. Będziemy nadal inspirować, wspierać i dążyć do poprawy jakości życia seniorów. Mamy w planach kolejne projekty, które będą miały na celu stworzenie jeszcze większej liczby możliwości i udogodnień dla osób starszych. Wiemy, że mądre i odpowiedzialne działania na rzecz poprawy jakości życia osób starszych muszą być trwałe, kompleksowe i uwzględniać różnorodne aspekty ich codziennego funkcjonowania. Dlatego angażujemy się w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań, tworzenie partnerskich programów i promowanie świadomości społecznej na temat potrzeb seniorów. Chcemy, aby seniorom w Polsce żyło się lepiej, ponieważ każdy z nas zasługuje na to, aby starzeć się z godnością.powiedziała Erin Dąbska, Prezes Fundacji TV Puls „Pod Dębem”.

O Fundacji TV Puls „Pod Dębem”

Fundacja TV Puls „Pod Dębem” została założona przez Telewizję Puls w 2013 roku, Prezesem Fundacji jest Erin Dąbska, która wykonuje swoją pracę charytatywnie.

Celem Fundacji jest praca na rzecz poprawy jakości życia osób starszych, głównie poprzez pomoc Seniorom mieszkającym w Domach Pomocy Społecznej w całej Polsce.

Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się ponad 6000 Seniorów – mieszkańców 73Domów Pomocy Społecznej. Fundacja działa dzięki środkom finansowym przekazywanym przez Darczyńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *