Co z „bonusem frekwencyjnym”?

Aktualności

Beneficjenci tzw. bonusu frekwencyjnego nadal czekają na wypłatę środków. Krzysztof Iwaniuk, Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej w liście skierowanym do Donalda Tuska, Prezesa Rady Ministrów zapytał o zasady i terminy wypłat.

Przypomnijmy, że o przyznaniu tzw. „bonusu frekwencyjnego” miała zdecydować frekwencja w danej gminie podczas wyborów do Sejmu i Senatu RP, które odbyły się 15 października 2023 roku.Konkursy frekwencyjne ogłosiły Ministerstwo Administracji i Spraw Wewnętrznych,Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Środki w ramach konkursów frekwencyjnych miały trafić do gmin liczących do 20.000 mieszkańców:

1) 250 000,00 zł dla kół gospodyń wiejskich w gminach w których przekroczono 60% frekwencji

2) 250 000,00 zł dla klubów sportowych, chórów i orkiestr w gminach, w których przekroczono 60 % frekwencji

3) 1 000 000,00 zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach „ Bitwy o remizy„ dla tych gmin, które osiągnęły najwyższą frekwencję w powiecie

4) 1 000 000,00 zł z przeznaczeniem na budżet obywatelski w gminach, które uzyskały najwyższą frekwencję w powiecie. Przewodniczący przypomniał w liście do Premiera, że wnioski w powyższej sprawie zgłaszane były już w listopadzie 2023 r., a także w styczniu i lutym br., w ramach prac Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Pisaliśmy o tym na naszym portalu. Krzysztof Iwaniuk podkreślił, że Związek jest zasypywany pytaniami o konkretne rozwiązania i decyzje w tej sprawie.

źródło: https://www.zgwrp.pl/bonusy-frekwencyjne-pytanie-do-prezesa-rady-ministrow/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *