Bezpieczne gospodarstwo. Konkurs

Aktualności

Do 25 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, który organizuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Zgłoszenia mogą przesyłać osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (dotyczy przynajmniej jednego z właścicieli). Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz nagrody pieniężne.Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz arkusz oceny można znaleźć na stronie : https://www.gov.pl/web/krus/konkurs-bezpieczne-gospodarstwo-rolne-2024-rozpoczety

Jak podkreślają organizatorzy, właściciele gospodarstw rolnych uczestniczący w konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe.

Ważne terminy: 25.04.2024 r. – upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
05.07.2024 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego 
08-26 lipca 2024 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin może
ulec zmianie).
W dwudziestu
dotychczasowych edycjach w Konkursie udział wzięło już ponad 24 tysiące
gospodarstw indywidualnych
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *