Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne

Aktualności

W najbliższą niedzielę (21 kwietnia) odbędzie się  40. edycja Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych, które organizuje Ostrołęckie Centrum Kultury oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

W tym prestiżowym przeglądzie solistów, grup śpiewaczych i muzyków ludowych bierze udział corocznie około 300 osób. Przyjeżdżają Kurpie z Czarni, Myszyńca, Kadzidła i Baranowa, Zbójnej, Nowogrodu, Turośli, Puszczy Białej z Golądkowa, Pułtuska i Pniewa.

Jubileuszową edycję wzbogacą dodatkowe wydarzenia: okolicznościowy film i wystawę fotograficzna opowiadająca o  40 latach Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych.

Zmagania uczestników oceni komisja, która przyzna nagrody w kategoriach: śpiew solowy, śpiew grupowy, kapele kurpiowskie w tradycyjnym składzie, instrumentaliści, Duży – Mały (Mistrz – Uczeń). Jurorzy ocenią piękne, efektowne wykonanie i zgodność z techniką śpiewu ludowego. Na scenie występują doświadczeni artyści oraz  dzieci i młodzież. Jury Kurpiowskich Prezentacji Artystycznych zakwalifikuje najlepszych wykonawców do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.

Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *