Wakacyjne warsztaty dla dzieci. Tylko 70 miejsc

Aktualności

Ruszyła rekrutacja do Wakacyjnych Warsztatów z PROJEKTOREM i IT for SHE Kids, który oferuje trzydniowe zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone przez studentów-wolontariuszy. Udział w projektach jest bezpłatny. Jedynym warunkiem jest zapewnienie przez organizację noclegu i wyżywienia dla wolontariuszy.

„Działasz w lokalnej organizacji pozarządowej, kole gospodyń wiejskich, instytucji kultury,świetlicy lub szkole w małej miejscowości (do 20 tys. mieszkańców)? Zgłoś swoją placówkę!” – zapraszają organizatorzy niezwykłego przedsięwzięcia.  Uwaga ! Mają tylko 70 miejsc dla organizacji z całej Polski.

Formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie : www.projektor.org.pl/zapisy/

  1. Wakacyjne Warsztaty z PROJEKTOREM

Wakacyjne Warsztaty z PROJEKTOREM stwarzają dzieciom przestrzeń do aktywnego odkrywania świata i poszerzania horyzontów, dzięki spotkaniu ze studentami-wolontariuszami, którzy dzielą się swoimi (często bardzo nieoczywistymi)zainteresowaniami.

Dlaczego warto wziąć udział?

Odkrywanie pasji – zajęcia są prowadzone przez studentów-wolontariuszy, którzy dzielą się z dziećmi swoimi pasjami, dzięki czemu dzieci odkrywają swoje uzdolnienia i mogą zyskać nowe fascynujące zainteresowania.

Wzbudzanie ciekawości – studenci prowadzą warsztaty o różnorodnej tematyce,co poszerza horyzonty dzieci i inspiruje je do aktywnego odkrywania świata.

Integracja i budowanie relacji – zajęcia sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i rozwijaniu umiejętności współpracy w grupie.

Motywowanie do działania – wspólne tworzenie, eksperymentowanie i rozwiązywanie problemów rozwija u dzieci kreatywność i chęć do podejmowania nowych wyzwań.

Aktywny wypoczynek – wakacje to czas na relaks i zabawę, a udział w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM zapewnia dzieciom spędzanie czasu wolnego w połączeniu z nauką i rozwojem.

Kto może wziąć udział w Wakacyjnych Warsztatach z PROJEKTOREM?

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat (klasy 1-6 szkoły podstawowej) z małych miejscowości. Grupa powinna liczyć około 15 dzieci. Organizacja może zgłosić maksymalnie 4 grupy dzieci.

Grupy dzieci mogą zgłaszać: szkoły podstawowe, instytucje kultury, biblioteki, świetlice, koła gospodyń wiejskich i organizacje pozarządowe. Organizacje zgłaszające grupę dzieci muszą znajdować się w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy : https://www.projektor.org.pl/zapisy/wakacyjne-warsztaty-z-projektorem/

Kontakt w sprawie Wakacyjnych Warsztatów z PROJEKTOREM

e-mail: biuro@projektor.org.pl

telefon: 507 703 240 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00)

czat na żywo na stronie Programu: https://www.projektor.org.pl

  1. IT for SHE Kids

Wolontariuszki z pasją do nauk ścisłych prowadzą warsztaty z nowych technologii dla dzieci ze szkół podstawowych z małych miejscowości. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania obszarem STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) wśród dzieci oraz promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych.

Wolontariat IT for SHE jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Dlaczego warto wziąć udział?

Zabawa i nauka w jednym – zajęcia prowadzone są w formie interaktywnej i

angażującej, łącząc zabawę z nauką nowych technologii.

Odkrywanie świata technologii – dzieci poznają podstawy programowania i robotyki.

Rozwijanie umiejętności – zajęcia rozwijają kreatywność, logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

Inspirowanie i motywowanie – spotkanie z wolontariuszkami specjalizującymi się w naukach ścisłych pokazuje dzieciom, że mogą osiągnąć sukces w tych dziedzinach.

Integracja i budowanie relacji – zajęcia uczą pracy w zespole i skutecznej komunikacji

Kto może wziąć udział w IT for SHE Kids?

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 10-14 lat (klasy 4-8 szkoły podstawowej) z małych miejscowości. Grupa powinna liczyć około 20 dzieci. Organizacja może zgłosić maksymalnie 2 grupy dzieci. Grupę dzieci mogą zgłosić: szkoły podstawowe, instytucje kultury, biblioteki, świetlice, koła gospodyń wiejskich, organizacje pozarządowe. Organizacje zgłaszające grupę dzieci muszą znajdować się w miejscowościach do 20 000 mieszkańców.

Formularz zgłoszeniowy do IT for SHE Kids: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1JoEDd4LloqmfEVFNuBUJ9teyhk9Acn7Hk1cDBPCK_HvxOQ/viewform?pli=1

Kontakt w sprawie IT for SHE Kids:

e-mail: m.redzimska@projektor.org.pl

telefon: 513 758 288 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00)

czat na żywo na stronie Programu: https://www.projektor.org.pl

„Projektor – Wolontariat Studencki” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Żródło : Materiał przesłany do redakcji portalu www.kolagospodynwiejskich.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *