Ale ryba! Konkurs

Aktualności Dotacje i konkursy

Do 30 czerwca koła gospodyń wiejskich mogą zgłaszać się do konkursu kulinarnego „Ale ryba!”. W jego pierwszym etapie należy przesłać autorski przepis na danie, którego głównym składnikiem jest karp lub sandacz.

Konkurs skierowany jest do kół zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze ARiMR. Jego organizatorem jest Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”.
Jak piszą organizatorzy, celem konkursu jest kultywowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami kulinarnymi, dbałość o poczucie tożsamości lokalnej, a także wspieranie KGW w aktywizacji społeczności lokalnej na obszarach wiejskich.
Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:
Etap I –  polega na przesłaniu przez koło gospodyń wiejskich przepisu na autorskie danie, którego jednym z głównych składników jest karp lub sandacz. Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać poprzez generator wniosków www.pomaganie-krzepi.pl/generator/wnioski.html do dnia 30 czerwca o godz. 23:59. Jedno KGW może przesłać tylko jedno zgłoszenie konkursowe.
Do drugiego etapu zostaną zaproszone 24 koła gospodyń wiejskich.
Etap II – polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu przed Jury konkursowym dania, do którego przepis został przesłany w Etapie I. Ten etap konkursu odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2024 r. w Pałacu i Stadninie Koni w Walewicach 
Na uczestników drugiego etapu konkursu czekają cenne nagrody rzeczowe, których łączna pula wynosi 20.000 zł.
Szczegóły konkursu zostały opisane w regulaminie:
https://www.pomaganie-krzepi.pl/plik,14326,regulamin-ale-ryba-pdf.pdf (pomaganie-krzepi.pl)


Źródło: www.pomaganie-krzepi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *