Pyszna słonina w przyprawach

Aktualności

Koła gospodyń wiejskich ponownie udowodniły, że fantastycznie chronią tradycje kulinarne swojego regionu. Znamy laureatów konkursu  „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” w woj. mazowieckim.

NAJLEPSZY REGIONALNY PRODUKT ŻYWNOŚCIOWY

W kategorii produktów regionalnych pochodzenia zwierzęcego:

(podkategoria: produkty i przetwory mięsne) I nagroda przypadła KGW w Niemojkach za słoninę w przyprawach. W podkategorii produkty i przetwory z ryb bezkonkurencyjne okazało sięKGW ,,Czerwone Korale”w Klaskach, które zdobyło I nagrodę za nadnarwiańskiego okonia.W tej konkurencji wyróżnione zostało KGW w Czernicach Borowych za roladę z kurczaka.

W kategorii produktów i przetworów pochodzenia roślinnego:

(podkategoria: przetwory owocowe) I nagrodę zdobyło KGW w Ludwikowie za powidła śliwkowe. W podkategorii wyroby cukiernicze I nagrodą uhonorowano dwa koła : KGW w Świniarowie za pierniczki ze Świniarowa oraz KGW w Humięcinie za wiszącą babkę.

W kategorii napoje regionalneI nagrodę zdobyłyKGW ,,Ruskowianki” w Ruskowie za jałowcowiak nadbużański. Wyróżnienie otrzymało KGW ,,Goździczanki”w Goździku za śliwowicę goździczanek.

NAJLEPSZA POTRAWA REGIONALNA

W tej konkurencji na podium stanęły dwa koła : II miejsce zdobyło KGW w Świniarowie za pyzy w rosole oraz roladę ziemniaczaną oraz KGW ,,Goździczanki” w Goździku za zupiec z kulkami mięsnymi oraz babkę gołąbkową (III miejsce). Wyróżnienie otrzymało KGW w Niemojkach za krupnik oraz pierogi niemojskie.

Ponadto Komisja Konkursowa nominowała do nagrody „Perła 2024”

podpiwek po kurpiowsku przygotowany przez KGW ,,Czerwone Korale” w Klaskach.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”jest Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Źródło: FB Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *