„Wakacje na wsi #odkrywam”. Konkurs fotograficzny

Aktualności Dotacje i konkursy

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w Konkursie fotograficznym dla dzieci i młodzieży „Wakacje na wsi #odkrywam”.

To już druga edycja Konkursu „Wakacje na wsi #odkrywam”, w którym mogą wziąć udział  uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w szczególności o profilu rolniczym. „Za jego pośrednictwem chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznawania kultury ludowej oraz wzmocnić ich relacje z lokalnym dziedzictwem. Zależy nam również na przełamaniu stereotypów związanych z obszarami wiejskimi oraz promocji turystyki wiejskiej” – piszą organizatorzy.

Przedmiotem Konkursu „Wakacje na wsi #odkrywam” jest wykonanie zdjęć ilustrujących piękno polskiej wsi, jej kultury, tradycji, obrzędów, zwyczajów. Do każdej fotografii powinien być dołączony opis prezentowanego miejsca, obiektu, zwyczaju oraz krótkie uzasadnienie dokonanego wyboru.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych:

uczniowie szkół podstawowych z klas 1-3;

uczniowie szkół podstawowych z klas 4-8;

uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z fotografią w terminie do dnia 31 sierpnia 2024 roku, na adres mailowy: konkursy.promocja@nikidw.edu.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Osoba do kontaktu:

Joanna Szymańska-Radziewicz, tel.: 511056861

Regulamin konkursu Wakacje na wsihttps://nikidw.edu.pl/wp-content/uploads/2024/06/Regulamin-konkursu-Wakacje-na-wsi.pdf

Załącznik nr 1. Formularz zgłoszeniowy : https://nikidw.edu.pl/zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-fotograficznym-dla-dzieci-i-mlodziezy-wakacje-na-wsi-odkrywam/

Źródło : https://nikidw.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *