Wsparcie dla dzieci z Ukrainy. Konkurs grantowy

Aktualności

Koła gospodyń wiejskich mogą aplikować o dofinansowanie w ramach Funduszu Polskich Organizacji Pozarządowych (POP Fund). Ruszyła trzecia edycja konkursu grantowego na wsparcie włączenia dzieci z doświadczeniem uchodźczym z Ukrainy do polskiego systemu edukacji.

Program skierowany jest do fundacji, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, parafii i organizacji wyznaniowych (niezależnie od wyznania).
W 3. Edycji konkursu grantowego POP Fund pula środków wynosi 1 200 000 zł. Budżet zostanie rozdzielony następująco:
12 projektów małych (o kwocie grantu do 50 000 zł) 
3 projektów średnich (o kwocie grantu do 200 000 zł)
W ramach tej edycji Konkursu możliwe będzie składanie wniosków wyłącznie w obszarze priorytetowym: Wsparcie włączenia i kontynuacji nauki dzieci-uchodźców w polskich szkołach, w ramach którego wskazane są następujące działania priorytetowe:
“Szkoły sobotnie”, umożliwiające ukraińskim uczniom naukę języka ukraińskiego i utrzymanie ciągłości nauki w systemie edukacji w Ukrainie przy jednoczesnym uczęszczaniu stacjonarnie do polskich szkół. 
Wsparcie językowe i edukacyjne dla uczniów najstarszych klas szkół ponadpodstawowych i maturzystów.
Działania wspierające integrację uczniów polskich i ukraińskich w szkołach – projekty jedynie realizowane w partnerstwie z placówkami edukacyjnymi lub władzami samorządowymi.
Zajęcia dotyczące funkcjonowania w lokalnej społeczności dla rodziców i uczniów – projekty jedynie realizowane w partnerstwie z placówkami edukacyjnymi lub władzami samorządowymi.
Organizacje mogą składać wnioski w języku polskim wyłącznie przez system obsługi grantów Logowanie (witkac.pl)
Spotkanie informacyjne online dla wnioskodawców dotyczące przygotowania wniosku na konkurs odbędzie się 26 czerwca 2024 (środa) o godz. 11:00. Bezpośredni link do spotkania: https://meet.google.com/pct-ydoe-zov
Zakończenie naboru wniosków nastąpi  10 lipca 2024 (środa).
Regulamin oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: https://popfund.pl/
Organizatorzy zapraszają do kontaktu mailowego pod adresem konkurs@popfund.pl. Dodatkowe informacje można też uzyskać pod numerem: +48 453 524 824, dostępnym w dni robocze w godzinach 10:00-16:00.
Źródło: https://popfund.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *