Tradycje plecionkarskie Mazowsza. Konkurs fotograficzny

Aktualności

„Wierzba i wiklina – tradycja przeplatana współczesnością” – pod taką nazwą  Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO ogłosiło konkurs fotograficzny dla osób pełnoletnich. Termin przesyłania prac  upływa 31 sierpnia.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych fotografii inspirowanych wikliną i plecionkarstwem na Mazowszu oraz zorganizowanie wystawy wyróżnionych prac. Konkurs ma zachęcić uczestników do lepszego poznania Mazowsza.

Mogą w nim wziąć udział osoby  pełnoletnie. Każdy z uczestników może zgłosić do 3 fotografii w każdej z kategorii „Plecionka i wiklina” oraz “Inspiracje z wierzbą w tle”. Powinny być wykonane na  Mazowszu.

Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać wypełniony i podpisany formularz, zawierający: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, adres e-mail, numer telefonu oraz: 1-3 fotografii konkursowych z informacją, w której kategorii zgłasza się zdjęcie.Preferowane parametry to: plik w formacie JPG lub tiff, rozdzielczość nie mniejsza niż 300 DPI, rozmiar umożliwiający druk w formacie 80×60 cm (poziom). Plik ze zgłaszaną fotografią należy nazwać wg wzoru: imię_nazwisko_kategoria.  opis zdjęcia – gdzie zostało wykonane, kto jest na zdjęciu, okoliczności lub historia związana ze zdjęciem.

Prace należy składać elektronicznie do dnia: 31 sierpnia 2024 r. na adres mailowy ziarno@grzybow.pl, w tytule maila podając „KONKURS FOTOGRAFICZNY“. (do przesłania większych plików dopuszcza się użycie platformy „wetransfer”).

 Jury Konkursowe wyłoni zwycięzców w każdej z dwóch kategorii. Spośród fotografii nadesłanych przez uczestników Jury oceni i wybierze do 20 fotografii, które będą prezentowane na wystawie pokonkursowej. Dla zwycięzców przewidziane są dwie główne nagrody pieniężne, w obu kategoriachw wysokości 900 zł. Przyznane zostaną także wyróżnienia. Planowana data ogłoszenia wyników: 10 września 2024 r. Wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 29 września podczas Święta Michała w Grzybowie.

Przed przystąpieniem do konkursu koniecznie należy zapoznać się z jego Regulaminem:

http://www.ziarno.grzybow.pl/images/REGULAMIN_KONKURSU_fotograficznego.pdf

Na stronie: www.ziarno.grzybow.pl, znajduje się karta zgłoszeniowa oraz wszelkie konieczne załączniki do uzupełnienia i przesłania wraz z fotografiami.

Konkurs jest przeprowadzony w ramach projektu: “Wierzba i wiklina, tradycja przeplatana współczesnością” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury, program EtnoPolska2024.

żródło. http://www.ziarno.grzybow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *