Nagroda Małżonki Prezydenta RP. Finał

Aktualności

Koła reprezentujące województwa: pomorskie, podkarpackie i opolskie wygrały ogólnopolski finał Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.  Które miejsca zajmą na podium, dowiemy się podczas Dożynek Prezydenckich.

–  Lokalne społeczności dążą do przekazywania wiedzy na temat regionalnych tradycji i historii kolejnym pokoleniom. Są chętne do dbania o to, co lokalne i swojskie – powiedziała Pierwsza Dama podczas spotkania z finalistami, które odbyło się w Sali Widowiskowej Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.

Przypomnijmy, że  jego tegorocznym motywem  przewodnim konkursu były  „Polskie tradycje Wielkanocne. W finale wzięło udział 15 KGW z całej Polski.

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser– Duda odwiedziła wielkanocne stoły, przygotowane przez  finalistów etapu ogólnopolskiego. Rozmowy z uczestnikami konkursu dotyczyły działalności KGW, której głównymi celami są aktywizacja lokalnej społeczności oraz podtrzymywanie regionalnych tradycji.

Konkurs wygrały :

Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Chróścinie (województwo opolskie)

Koło Gospodyń Wiejskich Szwedowianki w Szwedach (województwo podkarpackie: )

Koło Gospodyń Wiejskich w Stężycy (województwo pomorskie). 

Które miejsca KGW zajmą na podium,  dowiemy się jesienią podczas Dożynek Prezydenckich.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: https://www.prezydent.pl/