Do końca lipca do właścicieli gospodarstw rolnych może zadzwonić ankieter, aby przeprowadzić badanie statystyczne koniunktury w gospodarstwie rolnym. Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie.
Wyniki uzyskane dzięki danym zebranym w ramach Ankiety koniunktury w gospodarstwie rolnym (formularz AK-R) posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Korzystać z nich będą instytucje rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.
Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do ww. badania mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
- samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 15 – 19 lipca 2024 r., ., dostępnego na stronie https://badaniarolne2024.stat.gov.pl
Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego. - rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontaktu bezpośredniego w dniach 22 – 31 lipca 2024 r.
Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:
- samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 15 – 26 lipca 2024 r., dostępnego na stronie: https://raport.stat.gov.pl
Aby wziąć udział w badaniu on-line, należy zalogować się za pomocą danych uwierzytelniających, z Portalu Sprawozdawczego GUS. - rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 29 – 31 lipca 2024 r..
Więcej informacji nt. badań ankietowych oraz potwierdzenia tożsamości ankietera statystycznego można uzyskać również dzwoniąc na infolinię statystyczną 22 279 99 99; następnie wybrać wew. 7 i następnie 1_ badania ankietowe_rolne_). Telefon infolinii będzie czynny do 31 lipca br. w godz. 8:00-15:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel).
Zakres zbieranych informacji:
– informacje ogólne o gospodarstwie rolnym i osobie kierującej gospodarstwem,
– jakie rodzaje produkcji roślinnej oraz zwierzęcej dominują w naszym kraju,
– zmiany zachodzące w produkcji roślinnej i zwierzęcej,
– subiektywna ocena sytuacji gospodarstwa rolnego w ciągu ostatniego półrocza,
– subiektywna prognoza sytuacji gospodarstwa rolnego w najbliższym półroczu.
Wszystkie informacje o badaniu znajdują się na stronie : https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/kategoria/2/badanie/50?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1d23kK35fRmxHwKf4TooNXrNLHFH76cOlnKQ7UwONifVzwVm-Bc-INIY0_aem_
Żródło: Informacja przesłana do redakcji portalu